PDA

Zobacz pełną wersję : Ornatka wariatka



RAF_AL
17-06-2014, 07:27
Wlasnie kupilem p.ornate 2 centy cialka ;P. Jak mozecie to powiedzcie jak zachowac max ostroznosc. Mam troche doswiadczenia z nadrzewniakami ale nie takimi ;)

wh6fxe
17-06-2014, 07:30
Hmm takie rzeczy to trzeba bylo sie zorientowac przed zakupem takiego pajaka:/.
Przy hodowaniu takiego pajaka podstawa jest dobrze zabezpieczone terra oraz ostroznosc podczas manewrowanie terrarium:].

RAF_AL
17-06-2014, 07:32
Aj.. Czytalem o ornatach, duzo sie zastanawialem nad zakupem. A poza tym ona nie w terra jeszcze ;).

BoNo
17-06-2014, 07:38
majstruj w terrarium jak najmniej odkrytymi dlonmi uzywaj patykow, dlugich szczypczykow, i staraj sie jej nie draznic nadmiernie.

przelozyc ornatke do terrarium: najlepiej wlozyc otwarte pudelko w ktorym sie znajduje do terra i poczekac az wyjdzie i wyjac puste pudelko szczypcami - ja zachowuje nadmierna ostroznosc z tym pajakiem.

ale radzil bym troche o P. ornata poczytac i o nastepstwach ugryzienia, gdzies widzialem posta o ugryzieniu przez ornate poszperaj na forum.

Powodzenia BoNo

RAF_AL
17-06-2014, 07:40
O tym ukaszeniu tez czytalem. Zapas wapna w szafce jest ;)

Dark Raptor
17-06-2014, 08:10
Wapno w tym wypadku niewiele pomoże...

Przy obsłudze tylko "bezdotykowy" kontakt. Jak pisał BoNo, pudełka, pensety (najlepiej kup sobie taką 30 cm). Jeśli ma już gniazdo, przed każdą obsługą "poinformuj" ją o swojej obecności, np. stukając, robiąc trochę hałasu. Przeważnie wtedy chowa się do gniazda i siedzi tam aż wszystko się uspokoi.
Moja ornata jest dość strachliwa i pozornie powolna. Jednak zdenerwowana, potrafi przyspieszyć.

Obcy
17-06-2014, 09:09
nie pchaj do niej łap i tyle :)

Atrax
17-06-2014, 09:24
Urzadz terrarium, wpusc do niego pajaka, zamknij terrarium i otwieraj jedynie:
- podczas karmienia
- podczas sprzatania
- podczas wymiany podloza
- w wypadku pojawienia sie plesni
- w wypadku pojawienia sie wiekszych ilosci roztoczy.
- unikaj jakichkolwiek sytuacji, przez ktore pajak moze uciec ;]
- w "naglych wypadkach"

Na pewno nie powiedzialem niczego wiecej, niz to, co sam wiesz. Dlatego zwyczajnie zachowuj ostroznosc :>.

RAF_AL
17-06-2014, 09:46
Dzieki wszystkim, ornatke dostalem w niskim pudelku i przy przekladaniu do wyzszego nie bylo tak strasznie ;P. Zaganialem ja patykiem takim z 50 cm, dwa razy prubowala go ukasic a pozniej poszla tam gdzie jej kazalem ;)

MIDO
17-06-2014, 09:48
Ostroznie przenoś i jak karmisz i spryskujesz zachowaj ostroznosc.

SHERON
17-06-2014, 10:14
Moim zdaniem troche przesadzacie. Osobiście mam dwie poecilotherie ornate i regalisa oranta to już L5 L6 i nie mam z nią najmniejszych kłopotów w fauna boxie operuje gołą dłonią ale nie spuszczam z oka jej kryjówki. Jeszcze nigdy nawet nie przypuscila ataku na mnie. Nie rubcie z niej takiego potwora !!!!!!!!

Dark Raptor
17-06-2014, 10:37
Lepiej dmuchać na zimne i dobrze, że ktoś podchodzi z uwagą i ostrożnością do tego pająka... co bardzo się chwali.

Wystarczyło mgnienie oka podczas pierwszych przenosin, by moja regalisa (wtedy L4) wesoło biegała sobie po mojej ręce. Po tym doświadczeniu pilnuję każdego pająka ze zdwojoną uwagą.

BoNo
17-06-2014, 10:45
SHERON jezeli majstrujesz golymi rekami w terrarium ornaty to gratuluje tylko jeszcze na to wypij cwiartkie wodki i masz efekt murowany

Troche ostroznosci ludzie pozdrawiam BoNo

RAF_AL
17-06-2014, 10:49
SHERON nigdy bym wogule golej reki do ornaty nie wsadzil. ;). Fakt jest taki ze mi sie troche swirnieta trafila ;)

Obcy
17-06-2014, 12:16
przesadzasz;p

SHERON
17-06-2014, 13:35
Wiesz kiedy zachowasz ostrożnośc nie robisz gwałtownych ruchów a pajak jest najedzony to nie widze aż tak ogromnego zagrożenia.Jedyny pajak u którego robie pensetami to Spinifer dal tego pajaka mam pełny respekt chociaz to L7

Samael
17-06-2014, 13:56
SHERON napisał(a):

>.Jedyny pajak u którego robie pensetami to Spinifer
>

Ciekawe...Z tego co wiem to tego pajaka nie mozna w polsce dostac :]

Tepez
17-06-2014, 14:12
Sheron to powodzenia. Może jeszcze je pogłaskasz?

Obcy
17-06-2014, 14:16
niom

RAF_AL
17-06-2014, 14:19
Czy post nie powinien byc obcy wariatek? :)

SHERON
17-06-2014, 15:43
Ja za :) Do tego co obcy narazie sie nie posune ale też nie przeginam z kolczugami na rekach podczas prac w terra :p Pozdrowienia dla wszystkich nawiedzonych :)

Tepez
18-06-2014, 00:26
Obcy, nie chwal się tak, bo 99% osób bierze jedynie Poelicotherie i inne niebezpieczne gatunki PO WYLINCE :D Zresztą widać, że twoja ornata ma mały odwłok albo robią zdjęcia na rękach jakiś Murinusów nie dlatego, że się odważyli wziąść tylko dlatego że pająk sam się tam znalazł.

dario_terrarysta
18-06-2014, 00:29
z moją tesh na początku bvyły problemy zeby z pojemnik ana klisze przełożyć ją do wiekszego pudełka , ale udało sie bez wiekszych komplikacji , ja nie wteykam do niej łap , tylko wrzcam pokarm pensetą , ostatnio musiałem zmieniać jej podłoze wiec wytłumacze jak to zrobiłem .

wziąłem pojemnik od kliszy wrzuciłem do jej pojemnika , zagoniłem ją do niego od góry przez dziurki wsunalem wkretak postawiłem pojemnij pionowo otworzyłem to wieksze pudełko i zamknąlem pojemnik od kliszy :D puźniej otworzyłem pojemnik , wrzuciłem pudełko po kliszy otwarte sama wyszła i pensetą je wyciągnąłem :) .

Redtail_Boa
18-06-2014, 01:46
smieszny ten chlopak !

spider13
21-06-2014, 07:02
to ja krzdab2150 nie ze swojego kompa.

2 lata zbierałem się do kupna poecilotherii. Mam obecnie kilka szt - małe, duże, średnie i malutkie, aha i jeszcze kilkudniowy kokon.
To największe tchrze pod słońcem. Absolutnie nie twierdze, że nie trzeba mieć przed nimi respektu, ale ja przed swoimi straciłem, bo jakieś chyba niedorobione te poe - uciekają, chowają się w norach, nie są agresywne, nawet szturchane kijkiem (palcem nie próbowałem).

42d3e78f26a4b20d412==