PDA

Zobacz pełną wersję : czy pajeczna konserwoje pzed plesnia ??



ZioMaleK
18-06-2014, 07:46
PAJAKI LUBIA ZOSTAWIAC SOBIE JEDZENIE NA PUNIEJ NO WIEC JEST TAK MOJ PTASZNIK ZABIL JASZCZURKE
I NIE ZJADL JEJ TYLKO NAWINOL DELIKATNA SIECJA MOZE CZEKA AZ SIE ROZPUSCI A MOZE NIE NO WIEC CZY MOZNA TO ZOSTAWIC CZY NIE BARDZO PRZECIEZ PTASZNIKOM NA WOLNOSCI NIKT NIE ZMNIENIA SCIOLKI ANI NIE WYMNIENIA POKARMU
DZIEKI Z GORY ALT ZEPSUTY SORKI ZA TO ZE BEZ :) POZDROWIENIA DLA WSZYSKICH :d

Dark Raptor
18-06-2014, 07:49
...boję się zapytać jaką jaszczurkę.

Tak. Sieć nie pleśnieje. A w naturze mają dodatkowo bardzo dobrą wentylację, nie to co w terrariach.

BoNo
18-06-2014, 07:52
Moje pająki zjadają swoja zdobycz od razu raczej nie zostawiają sobie na później, a jezeli twoj pajak zabil zdobycz i nie zjadl jej to porostu albo nie jest glodny albo jest tuz przed wylinka i tylko czul sie zagrozony. ptaszniki przed spozyciem oplataja zdobycz w pajaczyne i moszcza sobie gniazdo pajeczyna zeby utrzymac odpowiednia wilgotnosc ale zeby ona chronila przed plesnia szczerze to nie wiem??

Ja na twoim miejscu wyjal bym zabita jaszczurke a tak na marginesie jaszczurki w Polsce w wiekszosci sa pod ochrona nie bylo innego pokarmu hmm ?? kupuj mu myszy w Zoologu to maly koszt, lub plankton lakowy

Pozdrawiam BoNo

Dark Raptor
18-06-2014, 07:58
a tak na marginesie jaszczurki w Polsce w wiekszosci sa pod ochrona nie bylo innego pokarmu hmm ??

Wszystkie gatunki płazów i gadów w Polsce są pod ochroną! Powinni to napisać w FAQ wołami, bo za często się to przytrafia hodowcom pająków. Byłbym nawet za odradzaniem podawania owadów z odłowu, bo widziałem tu już skarmianie krajowymi Plecoptera, żagnicami i biegaczami.

ZioMaleK
18-06-2014, 08:46
NO ALE TA JASZCZURKA BYLA NA MOJM OGRUTKU I PIES SIE NIA BAWIL ONA JUZ PRAWEI ZDYCHALA A Z KAD TAM SIE ZNALAZLA ?? NIE WIEM ALE MI CHODZI O TO CZY ON JA ZJE CZY NIE PTASZNIK NIE JEST PED WYLINKA POWIEM TKA JEST POSRODKU TAK IWEC BRAKUJE MU JESZCZE A NAJEDZONY NIE WIEM SKORO JA ZATAKOWAL A LEZALA PRAWIE MARTWA KOLO WEJSCIA NO TO CHYBA MNIAL POWUD CO NIE?? ZABRAC MU TO CZY NIE ON MA TO W GNIZDZIE SAM TAM ZATASZCZYL I OPLUT PAJECZYNA NO I BYM MUSIAL ROZMATOWAC MU GNIAZDO KTORE JEST TAK LADNIE ZROBIONE PRZEZ PTASZNIKA

Dark Raptor
18-06-2014, 08:57
Nie pisz dużymi literami i składaj jakoś te zdania, bo nie rozumiem co piszesz :>

Znalazła się tam, bo tam żyła. Zwinki bywają synantropijne.

Przeważnie jest to samo tłumaczenie: "prawie zdychała", "była chora", "ledwie się ruszała" itp. Jak znajdzecie nawet takiego gada, należy go zostawić (chyba, że przekażecie go do zoo).
I niech Ci więcej do głowy nie wpadają takie beznadziejne pomysły jak skarmianie krajowymi gadami i płazami. To się już w głowie nie mieści. Wyciągnij te resztki i gdzieś zakop...

Samael
18-06-2014, 08:59
Moze lepiej zamiast w pajaka bylo zainwestowac w slownik ?? Sorry ,ale niech ktos mi to przetlumaczy, bo nie wiem co tu pisze ;D

MIDO
18-06-2014, 09:02
Ziomalek uspokoj sie wypij brofarka jak trzeba zrob cos jeszcze i napisz to nam spokojnie jeszcze raz :)
Ok ?

BoNo
18-06-2014, 09:48
Dark Raptor czy ty probujesz mnie osmieszyć że wywluczysz zdania innych z ich wypowiedzi na forum czy ty wszystkie rozumy pozjadales hmm?? Poprostu nie pamietalem czy wszystkie plazy i gady sa pod ochrrona czy tylko niektore, wiec wolalem sie asekurowac i napisalem w wiekszości. Nie rob tego wiecej ,nie podobalo mi sie to.

BoNo

Awikularia
18-06-2014, 11:41
Coz, nie chcialabym Cie obrazac, BoNo, ale skoro czegos na pewno nie wiesz, to tego nie pisz, albo napisz "chyba" lub "nie pamietam dokladnie". Sama bym Cie poprawila... Nikt cie nie osmieszyl, zostales tylko poprawiony i juz wiesz, ze plazy i gady sa w Polsce chronione ;). Nie bulwersuj sie tak ;);).

Dark, coz, ja slyszalam, ze nie wszystkie plazy (czyt. zaby) w Polsce sa chronione. Wiec jak to jest????

BoNo
18-06-2014, 11:53
Oki dzieki Awikularia, bardzo sobie cenie twoja wiedze, jeszcze raz dzieki, postaram sie zglebic swoja wiedze nie tylko na temat pajakow ale ogolnie terrarystyki

Pozdrawiam i obiecuje poprawe BoNo

Dark Raptor
18-06-2014, 12:11
Awi. Wraz z nową ustawą o ochronie przyrody chronione są wszystkie gatunki. Nie ma już czegoś takiego jak okresy ochronne, jest permanentna ochrona.

BoNo, zacytowałem Cię tylko po to by zaakcentować informację o ochronie. To co było pod Twoim cytatem było generalną informacją na temat tych zwierząt. Fakt, że to trochę z nerwów, bo jak czytam posty o karmieniu jaszczurkami, to mnie krew zalewa. Jeśli poczułeś sie urażony, to przepraszam. Mój post nie wytykał błędów, tylko precyzował informację.

Dark Raptor
18-06-2014, 12:18
Dla ciekawostki dodam, że zgodnie z nową ustawą nie wolno posiadać nawet fragmentów tych zwierząt (np. zgubione pióra chronionych ptaków, szkielety, skóry itp.) Dlatego pisałem, że nie powinno się zabierać martwych lub zdychających zwierząt. W Przypadku kłopotów trudno jest udowodnić, że się tego zwierzęcia nie zabiło.

buudzik
18-06-2014, 14:43
istnieje cos takiego jak okres ochronny. "zaby zielone" sa chronione tylko na wiosne

Dark Raptor
18-06-2014, 14:51
Nie sądzę. Z rozporządzenia Ministra Środowiska "w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną" (28.IX.2004)

" 183 PŁAZY - wszystkie gatunki"

Chyba, że masz fermę żab. Wtedy chyba można.

Pełny tekst:
http://www.lkp.org.pl/prawo_html/rozporz_zwierz_chron_2004.htm

ZioMaleK
18-06-2014, 15:14
DOBRA ZLE ZROBILEM PRZYZNAJE NIE ZROBIE TEGO A TAGRZE PODKRESLAM NIE DZIALA MI ALT CZY TO JASNE ?? BO MOZE KTOS POTRZEBUJE SCHEMATU CO ?? MOJE PYTANIE BRZMNIALO CO MAM ZROBIC WYJAC ZOSTAWIC A NIE I JESTME CIEKA CZY TA PAJECZYNA TO CHRONI TRZED PLESNIA CZY NIEE JAK TO W KONCU JEST TYLKO JAK KTOS CHCE BYS MADRY I NAPISAC ZE JASZCZURKI SA POD OCHRONA TO JUZ WIEM ZE SA I NIE PODAM WIECEJ OKI?? :D

ZioMaleK
18-06-2014, 15:20
MAM TEZ PYTANIE Z IINEJ BECZKI A JESLI JASZCZURKI SA CHRONIANE TO JAK KTOS BY ZLAPAL SAMCA SAMICE DOPUSCIL ROZMNOZYLY BY MU SIE I WYPUSCIL SODZICOW I CZESC PZYCHOWKU TO JEST ZLAMANIE PRAWA ?? CZY JUZ COS ZUPELNIE INNEGO TO JEST PYTANIE CZYSTO RETORYCZNE ZEBY NIE BYLO ZE JA TAK ROBIE

Dark Raptor
18-06-2014, 15:22
W sumie dostałeś odpowiedź. Najlepiej wywal te szczątki jeśli masz słabą wentylację. W innym wypadku pokarm zbyt szybko nie spleśnieje.

W medycynie ludowej stosowano pajęczynę jako środek bakterio/grzybobójczy na rany.

Dark Raptor
18-06-2014, 15:24
Tak. Jest to łamanie prawa.
Poczytaj dokładnie ten link:
http://www.lkp.org.pl/prawo_html/rozporz_zwierz_chron_2004.htm

BoNo
18-06-2014, 23:31
Dark Raptor nic sie nie stalo przyjmuje przeprosiny, jestes w porzadalu koles, musze przznac ze tez z pokaźna wiedza, a Ty ZioMalek nie kombinuj z rozmnazaniem jaszczurek i karmieniem mlodymi hoduj sobie myszy lub myszoskoczki i w tedy karm do oporu az ci pajak w szwach pojdzie oki.

Pozdrawiam BoNo

P.S. niedosc ze nasza Polska przyroda jest marna to jeszcze na dodatek my ja sami zabijamy, straszne

42d3e78f26a4b20d412==