PDA

Zobacz pełną wersję : dokupuje samca - po której ma być "L"?



bunio
20-06-2014, 14:07
Postanowiłem że dokupie sobie samca do mojej samiczki smithi, która jest po 8 wylince (przedwczoraj liniała). Wiadomo, że samica będzie dojrzewała dłużej niż samiec, więc po którj wylince powinien byc dokupowany samiec ? Chce dokupić już teraz, bo skoro bede musiał kupić pana, to niech sobie dojrzewa u mnie, ciesząc moje oko.
P.S. Wiadomo, że jeśli będzie młodszy, to nikt mi niezagwarantuje, że to pan, ale jak bede miał 2 samice, to chyba niebędzie sie czym martwić ;) Pewnie wiele osób bedzie chciało sie wymienić;)

wh6fxe
20-06-2014, 14:26
hmmm tak raczej nie trafisz.... Samice jak i samce roznie przechodza wylinki i czasem samiec moze ci juz dawno pasc zanim samica bedzie dorosla...;/. Np moj smithi L8 (samica) nie linieje okolo 10 miesiecy a warunki na optymalne.

Awikularia
20-06-2014, 14:49
Coz, jezeli tak by patrzec, to najlepiej dokupic samca po 4-5 wyl., nie starszego, zeby do siebie pasowały. A takich maluchow raczej wyseksowac sie nie da ;).

garo
20-06-2014, 15:27
No nie wiem czy tak wiele osob bedzie chcialo sie wymienic bo ja akurat na samca smithi poluje juz od dluzszego czasu i nie moge znalezc takowego.
A co do wylinek to mysle ze powinien minimum 3 wylinki byc mnlodszy od samiczki.



pozdro garo

bunio
21-06-2014, 11:16
ok, dzięki wam wielkie za odpowiedzi. Jasne żenieda sie dokładnie trafić, ale spróbuje ;) Tak właśnie myślałem że po 4 powinien być. A co do wymiany, to płeć określe już po 6 wylince, może 7, wtedy może ktoś dokona wymiany ;)
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawaim:)

42d3e78f26a4b20d412==