PDA

Zobacz pełną wersję : nie rozumiem tego



michaśśś
23-06-2014, 04:03
po co krzyżować pająki i twożyć tzw hybrydy ? nie lubie osobiscie takich krzyżówek , jak tak dalej pójdzie to nie bedziemy mieli za jakis czas normalnych gatunków tylko jakieskrzyzówki . może jeszcze ktoś jest przeciwny ????

MaCbo
23-06-2014, 04:10
Ja też nie lubie hybryd, ale jak ktoś chce to niech sobie krzyżuje. Oby tylko nie sprzedawał tego jako konkretny gatunek tylko jako hybryde. Wtedy wszystko w porzadku.

Mysza1983
23-06-2014, 04:11
po co... przeważnie z chęci zysku
bo po co szukać samca smitki skoro mam samca albopilosum, a może wyjdzie z tego coś ładnego (wszystkie kundle są brzydkie) pozatym dalsza hybrydyzacja spowoduje zanieczyszaczanie "czystych" bo w koncu jeden koleś stwierdzi ze skoro ojcem jest albopilosmitka a matką smitka to to bedzie sprzedawać jako smitka bo mu lepiej pójdzie, a następny bedzie już nieświadomy tego że zanieczyszcza gat. dając swojego samca niedokońcasmitki

a więc módlmy sie do boga o śmierć hybryd, bo niedługo bedzie syf nieziemski

voltman123
23-06-2014, 04:27
No ja terz nie lubie! Ale na to niemozemy nic poradzic! Jezeli jestescie temu rzeciwni to poprostu nie kupujcie ich i nierozmnazajcie! vagansów z kędziorkami ITP.

voltman123
23-06-2014, 04:29
jezeli niebedzie popytu na hybrydy to ludzie tego niebeda robic!
A trzeba dodac ze w naturze na wolnosci terz rzja hybrydy!
Dzieki tym miesznka powstaja nowe gatunki!

ZioMaleK
23-06-2014, 04:46
przylaczam sie do opini tych co sie nie zgadzja z tym to jest glupota jest tyle wspanialych ptasznikow a ogladanie jak sie rozmnazaja dorastaja itp jest lux a hybrydy hmmm zadko kiedy dozywaja do ostatniej wylinki jesli sie uda to i tak ie nie rozmnaza a hybrydy nie wypra gatunkow bo nie moga sie rozmnazac a wiec jeszcze nie jest tak zle:)

Mysza1983
23-06-2014, 05:02
natura to natura, nie porównuj tego z terrariami

co do rozmnażania sie hybryd smitovagansy i inne chujstwa bedą sie normalnie rozmnażać

Koc
23-06-2014, 06:44
Ja też tego nie rozumiem.

popekjr
23-06-2014, 07:33
ja nie popieram takiego krzyzowania, natomiast rozumiem je w zupelnosci.
podobnie jest z wezami, krzyzuje sie rozne odmiany barwne, aby powstawaly inne pieknie ubarwione osobniki. i z takim samym zamiarem krzyzuje sie pajaki.
jesli sie nie podoba, to nie kupujesz.
zupelnie niepotzrebny jest ten post, bylo juz takich kilka-kilkanascie
pozdrawiam

Tula
23-06-2014, 10:01
ja zaczynam hodowac ale jak jak na muj lep zadaje sobie jedno pytanie "PO CO"
poco kombinowac skoro sami duzo nie wiemy o pajakach a jeszcze ci wyjdzie jakis hybrydyt co ci moze krzywde zrobic nie wiem ja sie za to nie biore jest tyle pieknych ptaszników jak np .B.Smithi(mój ulubiony)i wielle wielle innych to poco nam nowe
jeszcze pewnie 1/10z calosci nie macie a juz kobinujecie

michaśśś
23-06-2014, 11:27
no właśnie macie racje a co do tych na wolności hybryd . Na wolnosci to całkiem inna sprawa . Te hybrydy co ludzie twożą w domach gdyby zostały wypuszczone na wolność to nawej jedna sztuka by nie przetrwała .




Ciekawe kiedy powstanie krzyżówka L. hesperus z T blondi :DDD

Mimi
23-06-2014, 11:42
Ja też nie popieram krzyżówek. Po co robić niepotrzebny bałagan?

garo
23-06-2014, 15:01
To prawda zgadzam sie w pelni z toba !!!!!!!


TEZ JESTEM PRZECIWNIKIEM KRZYZOWEK I HYBRYD !!!!!!!!!!!!!!!!!




pozdro garo

michaśśś
24-06-2014, 01:12
no to widze ze jest trocheprzeciwników . im wiecej tym lepiej , jak ludzie dojdą do wniosku ze to bez sensu takie cos to może zmądrzeją kiedyśi przestaną

dario_terrarysta
24-06-2014, 05:06
tesh nie lubie hybryd , ale mam brachypelme Epicureanum , a to niby naturalna hybryda , ale jeśli naprawde jest naturalną hybrydą to jeszcze ujdzie , podoba mi się ten pajączek jestem z niego zadowolony .

jw73
24-06-2014, 09:16
Jestem zdecydowanym wrogiem hybryd. Za jakiś czas może dojść do tego, że narobi się niesamowity bałagan, a pająki czyste "rasowo" będzie można kupić tylko z ... rodowodem.

michaśśś
24-06-2014, 13:26
no , naturalna hybryda to całkiem co innego niz te co stważają ludzie

michaśśś
25-06-2014, 03:35
tylko ze wtedy naturalne pająki z rodowodem będą cholernie drogie

Vanaloon
25-06-2014, 06:00
To chyba nie powinniście czepiać się hybryd a nierzetelnych sprzedawców, bo to raczej nie wina hybryd że sprzedawane są jako pająki czystej krwi. Ja osobiście nie mam nic przeciwko krzyżówkom o ile rzeczywiście rozprowadzane są jako krzyżówki. Dziwi mnie wasze podejście

Vanaloon
25-06-2014, 06:07
To nie do końca bez sensu... aczkolwiek powinniśmy zachować pewien rozsądek, biorąc pod uwagę zagrożenie jakie może sprawiać hybryda w rękach nieuczciwego, niedoświadczonego czy nie zdającego sobie z powagi sprawy terrarysty. Dlatego Krzyżówek powinniśmy się wystrzegać, aczkolwiek bez przesady, jeszcze nie czas na ich masowe mordy i publiczne manifesty...

michaśśś
25-06-2014, 06:28
no ale wiesz , nie chcemy zeby np w przyszłosci problemem było zdobycie np czystego kędziora bop wszyscy beda mieli jakies nieudane mieszanki nie wiadomo co

Awikularia
25-06-2014, 07:29
Jak Vanaloon juz napisal - to jest wina nieuczciwych sprzedawcow, a nie pajakow. Jakby byli uczciwi i sprzedawali hybrydy jako hybrydy, to nie byloby problemu... A wiec burdel pajeczy robia tylko i wylacznie terrarysci i nie ma tu nad czym gadac... To sa jalowe, bezsensowne dyskusje...

michaśśś
25-06-2014, 08:21
wiadomo ze nie wina pana vagansa ze kochałsie z panią kędziorką . tylko ze wina sprzedawców ale wogule po co to robić oto jest pytanie

Vanaloon
25-06-2014, 11:11
Kto inny mógłby zapytać: "Po co wogóle pająki hodować?" To kwestia gustu jest i upodobań, więc nie mu się nad czym rozwodzić.

42d3e78f26a4b20d412==