PDA

Zobacz pełną wersję : Początkujący...



M_a_n_i_e_k
24-06-2014, 10:12
Witam
Mam pare pytań dotyczących B. albopilosum, gdyż to moj pierwszy pająk. Zauważyłem, że dzisiaj powiększył się odwłok mok mojego pająka i to dużo. później zapokał się w swojej norce. Czy to znaczy, że przechodzi wylinke? Jeszcze mam pytanie, czy karmienie ptasznika samcami mrówek (nie zawieraja kwasu i są mniejsze) to dobry powmysł? Zdają sie być smakowitym pokarmem. Spróbowałem mu podać jednego samca i pierwszy raz udało mi się zaobserwować polowanie pająka. Widać, albo był głodny albo zasmakowało mu, bo sie na niego blyskawicznie rzucił. Podejżewałem, że właśnie po tym mu sie powiększył odwłok. Ale narazie siedzi zakopany w norce.

Dzieki, Maniek.

M_a_n_i_e_k
24-06-2014, 10:14
Zapomniałem dodać, że kupiłem go 3 tyg temu i był już wtedy po pierwszej wylince.

Theraphos
24-06-2014, 10:42
To że zakopał sie w norce to nei znaczy ze przechodzi wylinke.

Karmienie mrówkami to zły pomsył.

M_a_n_i_e_k
24-06-2014, 10:50
Wiem, ale podejrzewam, że właśnie to robi, bo przez ostatni czas nie byl zbyt aktywny. A co do mrówek to moim zdaniem nie są one szkodliwe, bo nie mają kwasu (interesuje sie owadami od dosyć dawna) chodzi mi o samce ze skrzydłami, nie o normalne robotnice, mają one trochę więcej "ciała". W każdym bądź razie powinno sie słuchać rad bardziej doświadczonych, więc przestane go karmic mrówkami.

Theraphos
24-06-2014, 10:54
Wiesz możlwie ze te mrówki nie zaszkądzą pajakowi, jednak ja bym nie ryzykował i pozostał przy pinkach,wylęgu świerszcza.

Niewiadomo czy nie ma to jeszcze czegos szkodlwiego w sobie.

dario_terrarysta
24-06-2014, 11:04
polecam wylęg swiersza lub pinki , a co do wylinki to moze niedługo bedzie ją przechodził , ma czarny i błyszczący odwłok ?? .

M_a_n_i_e_k
24-06-2014, 11:05
Aha i jeszcze jedno pytanie, jeżeli by naprawde liniał to ile czasu trwa proces linienia? Nie chce sie martwić, że tak długo tam siedzi
dzieki, Maniek

TylerPL
24-06-2014, 11:12
Wiesz, lenienie trwa roznie. Np. moja Ornata z L3 na L4 laniala z zegarkiem w reku 25min!!! (od przewrocenia sie na plecy, do staniecia na nogach!!!). Ale roznie to bywa. Wiec nie przejmuj sie. Nadopiekunczosc moze na prawde czasem zaszkodzic pajakowi, po prostu go zostaw i czekaj... :) Jak wyjdzie z bialymi nozkami i wiekszy (caly, nie tylko odwlok) to znaczy ze wylnial... :) pozniej

garo
24-06-2014, 11:51
Normalne rzeczy po prostu rosnie i tyje.


garo

Tepez
25-06-2014, 00:03
Maniek, najpierw pomyśl a potem podawaj pokarm. PAJĄKI MRÓWEK NIE JEDZĄ! TO MRÓWKI ZJEDZĄ PAJĄKA.!

Norek
26-06-2014, 15:10
ej Maniek tylko zaraz jak wylinieje to oczywiście nie każ mu biegać bo to mu nie wyjdzie na zdrowie :)

42d3e78f26a4b20d412==