PDA

Zobacz pełną wersję : ### IMPERATOR- rozmnożenie !! PILNE!! ###



Kuklik1
02-07-2014, 07:58
Dobra, wlasnie se patrze do terra a tam pod skorupą samica i ma 3 młode na plecach. Reszte terrarium (2 skorpiony i jedenego świerszcza) przeniosłem do innego terra (niestety było to tragiczne dla świerszcza, bo zjadł go pająk :D). Spodziewałem się, że samica urodzi ale nie wiedziałem kiedy, wiec to było (jest) pewnego rodzaju duże zaskoczenie). Narazie są 3 młode ale spodziewam się, ze urodzi się więcej...

Dobra, koniec opowiadania... Teraz mi powiedzcie co mam robić?? Wiem, że narazie nie mam karmić młodych (do pierwszej wylinki), nie odzielać ich od matki oraz zapewnić jej maksymalnie możliwy spokój...

Ale może macie jakieś dodatkowe praktyczne porady?? Wysłucham wszystkich, z góry dzięki. Zależy mi na czasie, bo nie chciałbym stracić młodych skorpionów.

Pozdrawiam,
Łukasz

Kuklik1
02-07-2014, 09:44
Zaczynam podejżewać, że się za późno zorientowałem iż samica urodziła (max.2 dni) i pozostałe skorpiony zdążyły się najeść młodymi.....
Kurde, 3 młode skorpiony to nie jest dużo. Zobaczymy jeszcze ile przeżyje.
Trzymam kciuki za to, żeby to nie był koniec rodzenia...


Pozdrawiam,
Łukasz

garo
02-07-2014, 11:05
No to mje gratulacje.
Nie oddzielaj ani nie karm samicy narazie dopiero oddziela sie skorpiony jak zejda z grzbietu matki bo wtedy sa juz po pierwszej wylince.


pozdro garo

Kuklik1
02-07-2014, 11:35
"No to mje gratulacje.
Nie oddzielaj ani nie karm samicy narazie dopiero oddziela sie skorpiony jak zejda z grzbietu matki bo wtedy sa juz po pierwszej wylince."

Wiem, wiem (nawet to napisałem w pierwszym poście)... :D

No, samica jeszcze rodzi... Soi na podkurczonych nogach, a spod niej wystaje następny skorpionek :D. Ale ta samica chyba dużo nie urodzi, bo nie była zbyt pulchna przed porodem.
Spodziewałem się, że druga (większa i dużo grubsza) samica urodzi wcześniej, małe zaskoczenie :D

OOO!!

Mam pytanie, ile miejwięcej zajmie tym skorpionom przejscie pierwszej wylinki (tzn. za ile bedzie ta pierwsza wylinka?) 2 tygodnie? Ile to było w waszym przypadku?

"jak zejda z grzbietu matki bo wtedy sa juz po pierwszej wylince."
Sądziłem, że dopiero po drugiej wylince schodzą z grzbietu matki... Myliłem się czy coś źle przeczytałem? A więc jak to jest? Kiedy najlepiej odzielić? Na "tataricus" pisze, żeby nie oddzielać nawet jeśli zaczną samodzielnie polować. A więc co mam robić?


Pozdrawiam,
Łukasz

Kuklik1
02-07-2014, 13:16
Jest już 5 szkrabów, jeden "spadł" z grzbietu i jest kilkanaście cm. od matki... lekko go popchnełem (nakierowałem) do wnętrza kokosa, jak wejdzie to wejdzie, jak nie to nie....

bartekg
03-07-2014, 01:03
Możesz oddzielić zaraz po zejściu z samicy. Jeśli jednak zostawisz je jeszcze na jakiś czas (do miesiąca) to będą szybciej rosły.

Kuklik1
03-07-2014, 14:14
Przeliczyłem dzisiaj szybko skorpiony i okazało się, że jest 8szt. Musialem to zrobic dosc szybko bo jak podnosze skorpuke odk okosa to samica się denerwuje.

Wyłączyłem żarówke w terrarium żeby nie było za sycho i za gorąco (zazwyczaj 29- 31stopni i ok. 75%) teraz jest 26stopni i 87% wyligotności.

Niedlugo ma rodzić większa i grubsza samica (przewidywałem, że ta samica, która teraz urodziła będzie rodzić gdzieś dopiero za 6 miesięcy bo nie była zbyt gruba) więc napewno będzie jeszcze dużo młodych. Poruwnująć "otyłość" samic przed porodem to z tej większej będzie jakieś 20 szt.

Ile czasu do ich pierwszej wylinki?

Kuklik1
04-07-2014, 13:28
Hmm... Chyba ciągle się rodzą albo ja źle licze :D Dzisija naliczyłem 9 skorpionów, chociaż istnieje prawdopodobieństwo (bardzo małe), że jest ich 10 (jeden leży na samym dole)

42d3e78f26a4b20d412==