PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem ze smithi samicą L11



Mullenflip
04-07-2014, 17:11
Witajcie ALL mam problem z ptasznikiem L11 smithi samica .
jestem w terrarystyce od 2 lat mam kilka ptaszników ale jest problem bo moja samica to duży kloc z niej się zrobił i ona włazi często po szybie do góry aż do samego końca i często spada zauważyłęm ze na odwłoku zrobiło się coś jasnego i tak jak by skurka zeszła boje się ze to może coś strasznego być :( co z tym problemem zrobić ???

popekjr
04-07-2014, 17:44
nie masz duzo do zrobienia. jesli leci z tego limfa to jedyne co mozesz zrobic to posypac to miejsce, maka ziemniaczana badz talkiem, albo posmarowac wazelina, i nie karmic pajaka, zeby rana nie powiekszala sie wraz ze wzrostem odwloka, i czekac tak do nastepnej wylinki. jesli nie leci z tego limfa to wszystko powinno byc ok.

Matt_ns
05-07-2014, 00:29
jesli nie leci z tego limfa to moze byc to miejsce po wyczesanych wloskach

_andros
05-07-2014, 01:03
jak moja samica smithi ( wtedy ok.L12-13) właziła za szybw to poprostu ją lekko straszyłem, a ona schodziła sobi po szybi nadu, jakie wysokie masz terrarium?

cartman4u
05-07-2014, 01:06
Wyczesane włoski.Moja ma to samo.

Theraphos
05-07-2014, 02:09
Jeżeli boisz sie ze spadnie to zrób nizsze terra:)

wh6fxe
05-07-2014, 02:41
Oj watpie kartaman4u zeby sosoba ktora siedzie 2 lata w terrarystyce nie wiedziala jak wyglada miejsce po wyczesaniu..:]

_andros chyba nie mozna siedziec przy terra 24 h i pilnowac czy pajak nie wchodzi czasem za wysylko..;/

Maullenflip zastosuj sie do tego co kolezdzy jzu poradzili ( z ta maka badz talkiem) nie przekarmiaj pajaczka nasyp wiecej podloza badz zmniejsz terra. Usun w miare mozliwosci z terrarium ozdoby o ostrych kantach, w razie czego jak pajaczek znowu spadnie zbey sobie o cos znowu "dup* nie rozkraczyl".

Kiedy pajaczek linial??

RAF_AL
05-07-2014, 03:53
Jezeli sie obawiasz ze pajak moze zranic sobie odwlok dosyp podloza tyle zeby jak spadnie nie mogl udezyc o zaden kant. Po uderzeniu o podloze raczej niz mu sie nie powinno stac. Pozdro i miejmy nadzieje ze wszystko sie dobrze skonczy.

Mullenflip
05-07-2014, 05:23
No dzięki chłopaki nie będe sypał mąką bo poco i tak nic mu nie leci z odwłoku poprostu więcej nasypie torfu tak około 6cm może 7

Awikularia
05-07-2014, 06:42
Ja mam wrazenie, ze to jednak miejsce po wyczesanych wloskach.....

cartman4u
05-07-2014, 08:02
wh6fxe nie patrz na to co ludzie maja w profilu bo przez 2 tygodnie ktore spedziłem bez kompa nad Solina na forum pojawily sie setki ludzi ktorzy maja kilka lat doswiadczen w terrarystyce :) Troche to ciekawe ale cóż egzotyczne zwierzeta zrobily sie modne, a nikt sie nie przyzna ze w lipcu kupil pierwszego ptasznika, węża itp.

dario_terrarysta
05-07-2014, 10:18
mi sie wydaje ze to wyczesane włoski :) .

garo
06-07-2014, 14:33
Moja samica smithi tez tak robi i spada czesto i nawet raz sobie roswalila dupke ale naszczescie miaal w ten sam dzien wylinke jakies 4-5 po tym jak spadla i jest wszystko ok.
A co z tym zrobic ? Wydaj mi sie ze nic jedynie to mozesz zrobic to ze zastosujesz jej nizsze terrarium takie np 15-17cm i to wszystki nie widze innej rady.



pozdro garo

PS
No chyba ze bedziesz caly szas scianki terrarium pryskal aby byly sliskie i samica nie da rady sie wtedy wspiac.

42d3e78f26a4b20d412==