PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytan



jarooo
29-10-2011, 11:21
na wstepie informuje ze nie znam sie zupelnie na krabach ale poniewaz myslalem o kupnie dlatego mam pare pytanek. 1czy pokarm podajemy na ladzie czy do wody 2jaki sprzet odprocz filtra i grzalki nalezy umiescic akwarium . dodam ze chodzi mi o kraba teczowego. za odp z gory thx

Killer
29-10-2011, 14:48
Podajesz na lade na jakimś spodku albo nakrętce :) bardzo mało jedzą (przynajmniej mój) różne owoce, kawałek jabłka, czasami też skusi się na mięso(Adasiek lubi ugotowanego kurczaka, surowego nie rusza). W terrarium zrób mu oprócz baseniku sporą wysepkę 2/3 zbiornika i jakąś kryjówkę, najlepiej skorupę kokosa. Zadbaj też o ogrzewanie (zarówka) Mozesz posadzic roslinki ale kraby czesto lubią kopać. Mój na początku wykopał dracenkę i iryski ale po dwóch próbach dał sobie spokój i teraz ładnie rosną(ciekawe jak długo). Zadbaj też o odpowiednie przykrycie jeżeli chcesz go trzymać w akwarium(są mistrzami ucieczek) z cienką szybką 4mm radzi sobie bez problemu, odsówa i już jest na biurku :)

Pozdrawiam.

jarooo
30-10-2011, 04:01
thx ale mam jesce pare pytan. 1jak czesto nalezy wymieniac wode? 2lepiej hodowac jednego czy dwa kraby (moje akwarium ma 25x50x30 szer dł wys) 3jesli chodzi o czesc ladowa to czy wystarczy korzen lub kamien czy raczej jakis zbiornik w ktorym bedzie piasek z torfem? z gory thx za odp.

Killer
30-10-2011, 09:39
ja wymieniam wode 1 w tygodniu czasami 2 (po 1/2 bo mam tam rybki :) pielegnice zeberki) jak bardzo nabrudzi ale zazwyczaj filtr wylapuje wszystko. mozna hodowac kilka sztuk ale jezeli nie zapewnisz duzego zbiornika to mogo sie pobic. akwa mam zblizonych wymiarow i trzymam jednego. wydaje mi sie ze takie rozmiary to tylko jednego. co do podloza to drobny zwirek wystarcza oddzielony jakas szybka od wody bez problemu sie moze w nim zakopac ale dobrze oddzielony torf tez moze byc(bardziej naturalne warunki)

Zerknij w zalaczniki :)

Pozdrawiam.

jarooo
31-10-2011, 01:12
dzieki Killer!

jarooo
31-10-2011, 06:19
ale przypomnialo mi sie jesce jedno: czy mozna zamiast zwirku stosowac piasek znad morza?

Killer
31-10-2011, 08:05
oczywiscie tylko go dobrze przeplukaj

jarooo
31-10-2011, 11:33
oki thx very much

42d3e78f26a4b20d412==