PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podawać krabu wapno i minerały?



Marius
19-01-2012, 12:49
Bo przeczytałem że krabom trzeba dawać do wody wapno i minerały, ale jakie minerały i wapno i w jakiej postaci?

bonnie_ma
21-01-2012, 05:34
Kup krabowi w zoologicznym wapno dla żółwi(2zł/3zł). Możesz połamać je na małe kawałki i wrzucać po trochu (ja tak robie) albo włożyć mu od razu całe.

Marius
21-01-2012, 07:12
A wapno dla ptaków by się nadawało?To krab będzie je jadł ,czy może to spowoduje że wapno będzie w wodzie ?

bonnie_ma
22-01-2012, 04:44
Nie wiem, czy wapno dla ptaków będzie się nadawać. Lepiej kup dla żułwi. Nie jestem pewna, czy on je to wapno je, ale po jakim czasie zniknęło (raczej się rozpuściło).

gadzinka
22-01-2012, 10:01
Teraz jest pelno roznych stronek i mozna poszperac.
Krabik jak kazde zyjatko potrzebuje wapna, wit i mineralow. Ale zeby te skladniki mogl przyswoic to tez jest potrzebna specjalna swietlowka wydzielajaca promienie UVB. Wapno mozna kupic w aptece w tabletkach i wrzucic do wody a co do witamin moze byc vibowit taki dla dzieci co do ilosci to zalezy ile ten krabik ma wody, przypuszczam ze szczypta bedzie w sam raz. Sklepy zologiczne prowadza sprzedaz roznych witamin mineralow oraz pokarmy z odzywkami.

kuba_od_krabow
05-03-2012, 23:37
Witam serdecznie! To moj pierwszy post na tym forum, ale nie moglem sie powstrzymac i musialem wtracic swoje 3 grosze....
chcialbym poruszyc jedna kwestie...
Kraby to dosc delikatne stworzenia.... Jestem zagorzalym przeciwnikiem eksperymentow w stylu witaminki z apteki lub wapno dla ptakow, a to dlatego, ze wiele krabow z tego powodu poprostu zdechlo! A juz w zadnym przypadku NIGDY nie dodawajcie zadnych chemicznych uzdatniaczy do wody!!!
acha! Jesli chodzi o to wapno i witaminy to jesli ktos rzeczywiscie chce cos takiego zaserwowac swojemu krabowi to uzyjcie czegos co zostalo sprawdzone osobiscie przez osoby ktore Wam to polecaja (a nie na zasadzie, ze moj kolega dowiedzial sie od szwagra ze ktos mu powiedzial ze na jakiejs stronie byl link do strony gdzie bylo napisane...;)) Dzieki temu ominie Was wiele przykrosci! I jeszcze jedno: NIE SLUCHAJCIE co mowia sprzedawcy w sklepie zoo. To sa ludzie ktorzy zajmuja sie sprzedawaniem zwierzat a nie ich hodowla! Spojrzcie chociaz w jak tragicznym stanie zdrowotnym sa kraby w tych sklepach (i nie tylko kraby!).

Pozdrawiam serdecznie!
P.S. Nie wiem kiedy znow zawitam na to forum wiec jesli ktos chce ze mna porozmawiac to zapraszam na moja strone:
http://www.krabstefan.prv.pl,
albo napiszcie na maila: bronek4ever@poczta.onet.pl

sidboo
17-03-2012, 08:45
Witam Piszę z własnego doświadczenia.Mam kraba od 2 lat i w ogóle nie stosuję wapna.Wszystkie niezbędne mikroelemęty do budowy pancerza kraba są zawarte w innych skorupiakach (krewetka,gammarus,dafnia najczęściej w postaci suszonej lub mrożonej).Wapno dodane do wody utwardza wodę , to zaszkodzi np.rybom. Co do minerałów to stosyję środki akwarystycne , TROPICAL-a np:"multimineral"-zawiera wszystkie niezbedne elementy , oraz"kobaltosan"-wybarwia i przyśpiesza wzrost.
To narazie tyle , pozdrawiam Sidboo

42d3e78f26a4b20d412==