PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie można kupić ??



Modlicha
17-05-2012, 06:18
Witam wszytskich,
Czy można kupić przez internet jakieś Kraby ?? !! Jak można prosze podajcie mi adres :) Najlepiej żeby to nie były tęczowe bo te będę już miał :):):) W ten Piątek :D:D I czy starczy dla Tęczowego akwa 50l ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????

Double
17-05-2012, 06:53
popularne są jeszcze brodate..... dla jednego teczowego starczy 50l (ale na poczatek nie radze laczyc krabow, nawet parek :( ) w internecie nie widzialam nigdy mozliwosci zakupienia krabow. a gdzie mieszkasz? kraby sa coraz bardziej popularne, u mnie w miescie sa juz trzy sklepy gdzie mozna kupic teczowe i brodate! masz tu strony o krabach: www.krabstefan.prv.pl, www.krabagi.prv.pl, www.kraby.pl, www.swiatkrabow.prv.pl

Modlicha
17-05-2012, 08:06
Ej a jak bym chciał zacząć hodować stadnie :) tak kupić akwa 200l ustroik piękny zrobić taki że aż oczy bolą :D i może się rozmnoża :D Jest jakasz szansa większa czy bardzo mała ??



Z Góry Serdeczne Dzięki

Double
17-05-2012, 08:31
jest niemożliwe rozmnożenie kraba tęczowego czy jakiegoś innego w akwarium :( niewiem czemu. ale stadko możesz założyc, NAJLEPIEJ samca z haremem, bo dwa samce będą się non stop tłuc i będziesz mial stado kalek a nie krabów :) ale 200 litrów...brzmi pięknie, z plaża.... roślinki najlepiej sztuczne. wiesz, że kraby ciągle demolują swoje akwarium, więc na dłuższą mete nie jest dobre urządzenie pięknego, regularnego pomieszczenia. po za tym krabki kopią norki w których się chowają. większe stado oznacza duży bałagan w akwarium :D chyba że urządzisz je minimalistycznie, i tak, żeby nie mogły niczego zepsuć (kraby są wściekle silne i są mistrzami ucieczek)

Modlicha
17-05-2012, 23:24
Wiem wiesz mam czas na sprzątanie zrobie im wyjebiste akwa i kupię samca z 3 samicami będzie wypas (może się rozmnożą) jak się rozmnożą to tutaj napiszę !!:)

Double
18-05-2012, 02:27
trzymam kciuki (choć w rozród nie wierzę :P) prześlesz zdjęcie jak urządzisz akwa? sama jestem ciekawa :D

domel
20-05-2012, 23:13
Hmmm..... z tym rozmnażaniem krabów to jest dziwnie. Z jadnej strony wszyscy mówia, że jest to niemożliwe, ale z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić jak można taką ilość sprowadzić z ich naturalnego środowiska do tych wszystkich sklepó zoo. A poza tym mój kolega, doświadczony terrarysta, twierdzi, że jest mozliwe rozmnożyć kraby w warunkach hodowlanych. Był kiedyś nawet artkuł w miesięczniku "Akwarium". Tka więc nie wiadomo napewno czy jest to niemozliwe.
pozdrawiam
domel

Double
21-05-2012, 04:28
sama już niewieno, , nigdy nie słyszałam o rozrodzie, tylko to, że się nie da i tyle. ale faktycznie, coraz więcej krabów w polskich sklepach, więc może ktoś je tam jednak tego? in vitro, te sprawy ;PP

Mc.Luka
23-05-2012, 11:34
kraby tęczowe chyba można rozmnożyć ale jest to bardzo trudne i skomplikowane ponieważ by się rozmnożyć potrzebują słonej wody, do której wędrująz jajami i tam też je "rozpylają".Podejżewam,że aqaterra o powieżchni 1mx2m z plażą po środku i z jednej strony ze słodką wodą, a z drugiej str ze słoną może coś zdziałać(ale to tylko mój prywatny pomysł i nie wiem czy kto kolwiek tego próbował - może w przyszłości sam spróbuję i zobaczymy czy cokolwiek z tego wyjdzie - mam jednak nikłą nadzieje, że pomysł ten zda egzamin - "nie spróbujesz-nie posmakujesz"

jarooo
04-06-2012, 12:51
czytalem gdzies ze krabow nie da sie rozmnozyc w akwa poniewaz ich zachowania godowe maja jakis zwiazek z przyplywami czy odplywami i fazami ksiezyca czy cso takiego :P szczerze watpie w sukces rozrodczy

42d3e78f26a4b20d412==