PDA

Zobacz pełną wersję : Kiler



Kostek
22-06-2012, 03:22
Chciałbym tu przedstawić historię mojego kraba... Jego imię to "Kiler". Nie bez powodu się tak nazywa, zabił dwa inne moje kraby. Dawno , dawno temu kupiłem mojego pierwszego kraba "Bobka". Był w tedy malutki trzymałem go w małym akwarium bez częsci na ląd, nie miałem zielonego pojęcia jak obiekować się tymi fascynującymi zwierzakami. Znalazłem stronę Kraba Stefana/ www.krabstefan.prv.pl(polecam)/ i z tamtąd dowiedziałem się wszystkich informacji o hodowli krabów tęczowych. Kupiłem nowe większe akwarium/ 140l/ , kupiłem też dwa nowe kraby jednego dużego , a drugiego tej wielkości co Bobek. Nie minęło dużo czasu , a największy krab wprowadził swoje żądy. Bobek przeszedł wylinke , lecz nie odzyskał potrzebnych składników mineralnych , bo nie zjadł swojej wylinki , zrobił to za niego duży krab. Osłabiony Bobek zapadł na grzybice i zmarł. Został mi krab mały i krab duży. mieszkali razem przez rok , niedawno obydwoje przeszli wylinki i wygłodnialy duży krab zjadł obydwie wylinki. Strasznie wzrósł mu apetyt dostawał dziennie dwie kostki mrożonej ochotki i wszystko zjadał sam nie dopuzczając do pokarmu młodszego kraba. Maly krab z dnia na dzień słąbną , a duży co raz wiecej jadł. W końcu zaczął wyrywać kończyny małemu krabu i pożerać je. Mały został z Dwiema nogami i jednym szczypcem. Wczoraj w nocy duży krab zabił małego... Gdy się obudziłem zastałem go jedzącego młodszego kolegę. Przykro mi z powodu śmierci krabów , ale mimo wszystko cieszę się , zę duzy krab ma taki apetyt , bo może dożyć sędziwego więku ;) Trochę to drastyczne , no ale cóż... Troche się rozpisałem ale myśle , ze historia jest ciekawa... W związku z rosnącym apetytem kraba mam kilka pytań : czy kraby rosną przez całe swoje życie??? Pzrez całe życie przechodzą wylinki?? Jaki duży może urosnąć krab??

Nestor
26-06-2012, 03:50
czemu ich nie rozdzieliłeś skoro widziałeś ze ten wiekszy atakuje mniejszego?
czytałeś opis na tej stronie?
"Kraby z rodzaju Cardisoma osiągają ok. 20 cm szerokości pancerza. Prawidłowo hodowane osiągają do 15 cm, przeciętnie 10 cm.
Krab linieje przez całe życie, im późniejsza wylinka przyrost jest mniejszy. Kiedy krab osiągnie szerokość pancerza ok. 8 cm jest już dojrzały i następne linienia będzie miał co
1-2 lata w zależności od warunków środowiska: głównie temperatury i wielkości zbiornika oraz dostępności pokarmu. Okres wylinki jest wśród chyba wszystkich stawonogów okresem zwiększonego ryzyka śmierci. Jeżeli mamy 2 lub więcej krabów w miarę możliwości należy oddzielić je przed zbliżającym się linieniem. Innym rozwiązaniem jest dostarczenie odpowiedniej powierzchni i ilości kryjówek."

meg11
01-07-2012, 14:43
należy ci się porządny opieprz!!!
jak mogłeś dopuścić do takiej makabry ??!!
patrzyłeś na to i nie reagowałeś?
Nie rozumiem Cię :( Zastanów się nad swoim postępowaniem i wyciągnij z tego wnioski na przyszłość, a najlepiej nie hoduj więcej żadnych zwierzaków..
Pozdrówki!

Kostek
08-07-2012, 05:00
Cóż... wydaje mi się , że kryjowek miały dużo/ 4 , albo 5/ a terrarium ma rozmiary 80/50/30 /dlugość/wysokość/szerokość . Nie mogłem ich rozdzielić , bo nie miałem drógiego terra... aha , jeszcze jedno, Duzy krab już nie żyje... wyjechałem na wakacje i zostawiłem go pod opieką taty... Krab uciekł z terra. Gdy wróciłem z wakacji znalazłem go prawie zasuszonego , ale jeszcze sie ruszał/troche/ wsadziłem go do terra , do wody to mu trochę pomogło odżył , ale na drógi dzień był już martwy...

Alerik
27-09-2012, 14:38
Nie miałeś drugiego terra...

Mógłbyś zrobić cokolwiek, przedzielić duże terra, kupić narazie jakieś małe, lepsze to niż ta masakra. Nie wyobrażam sobie patrzenia i nieragowania na to.

Marian667
14-01-2013, 12:17
Powinienys przelozyc mniejsze kraby do innego terarium.. byle gdzie... byle by nie byly z wiekszym, zwlaszcza wtedy gdy ten zaczal je zjadac... to bylo oczywiscie ze najwiekszy bedzie osobnikiem dominujacym i bedzie pozbawial pozywienia mniejsze kraby. Skandal... Wiadomo ze tkaie s aprawa natury ale w swoim domowym terrarium nie powinienys pozwalac na takie rzeczy.. chyba ze Cie bawi jak jeden krab zrzera drugiego... bo mnie nie...

42d3e78f26a4b20d412==