PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd osad na wodzie??? filtr mam ......



elgato
21-08-2012, 13:14
Może ktoś mi poradzi......Wodę mam filtrowaną filtrem z podwójną osmozą - takim do celów domowych (nie jest to filtr akwarystyczny), w terrarium też mam filtr Aqua Szut Mini + grzałka, dno wyłożone jest czarnym żwirkiem (od zoologa) i piaskiem przywiezionym znad morza, wszystko było wielokrotnie płukane i wcześniej wygotowane w wodzie z solą.......i nadal po paru dniach na powierzchni pojawia się nalot (biały)....czy ktoś ma pojęcie co w tym przypadku zrobić....używam również uniwersalnego odkażacza do wody na którym jest napisane: preparat akwar. MFC ...odkaża, zwalcza pasożyty, w tym ichitio (firmy tropical) i daję 3 krople raz na 2 dni na 5 litrów wody...............co robić.......to samo działo się przed zastosowaniem filtra wew. i preparatu...wyeliminowałem również duży płaski kamień, gdyż podejrzewałem, że to z jego winy............HELP!!!

mark0wy
21-08-2012, 14:41
Najprawdopodobniej jest to osad bialkowy.
Nie jest szkodliwy i nie jest grozny.
Jesli jednak bardzo chcesz sie go pozbyc, to polecam odpieniacz bialkowy do morszczakow, ale to droga i niepotrzebna inwestycja.
Mark0wy

elgato
22-08-2012, 12:08
Mam kolejny problem.... ten osad zrobil sie jakis taki blado-niebieski... i kolo rafy koralowej powstalo cos w postaci waty.....takie białe o konsystencji waty (znajduje sie to w wodzie).....co robic???? zmienic wode??...ale co dalej????

straku
30-11-2012, 10:29
Spróbuj zebrać ten osad.
Weź ręcznik papierowy, najlepiej jeden płatek, rzuć na wodę rozłozony. Błyskawicznie nasiąknie, a Ty błyskawicznie go zdejmij. To niezawodnmy sposób na osady, czasem syzyfowy, ale prosty i tani ;) Zrób tak ze 3 razy i obserwuj, czy osad znów sie pojawia.
Martwi mnie tylko ten siny kolor :/

42d3e78f26a4b20d412==