PDA

Zobacz pełną wersję : mojemu krabowi po wylince odpadaja konczyny



r_ami
11-09-2012, 12:46
Moj krab przeszedl u mnie pierwsza wylinkę- ok.20 h temu. Jak dzisiaj wrocilem ze szkoly to zobaczylem, ze odpadly mu konczyny- zostaly mu 3 nogi i 1 szczypiec i do tego prawie sie nie rusza. Nie bardzo wiem co mam robic i dlatego prosze o rade.

Nestor
22-09-2012, 08:14
czesc
jeśli masz wiecej niz 1 kraba, to inne mogą mu je urywać, rozdziel je
jeśli jest jeden to nie wiem jaka może być przyczyna

straku
26-09-2012, 02:10
Cześć!
Uzupełniając poprzednią wypowiedź: jeśli krab mieszka sam, to najwidoczniej mu coś nie odpowiada.
1. warunki w terrarium - za zimno, za mało ogrzewane itp.
2. dieta - za mało witamin, wiecej owoców i oświatlenie UV ( to już wydatek 40-60 zł) do wytwarzania witaminy D3
3. brak wapnia - tak w diecie jak i w wodzie. Na to stawiam, pkt. 2. na drugim miejscu. Wrzuć do wody kilka muszli, tylko dobrze sparzonych lub wygotowanych, a do diety preparat wapniowy (polewaj mu jedzonko), skorupki jajek (tez sparzone!!!)itp. Czy zjadł swój stary pancerz?
4. stres - tu działa chemia; możliwe, ze z jakichś przyczyn zostały odrzucone - najczęściej stres. Jednak nie spotkałem się z tak duzym stresem po wylince u krabów, wiec uważam to za mało prawdopodbne.
Kończyny szybko nie odrosą, będziesz miał jakiś czas inwalidę (jedna, diwe wylinku) :( Ale moze przeżyje.
Życzę szczęcia, bo teraz i Tobie i jemu będzie potrzebne.
Pozdrowy

42d3e78f26a4b20d412==