PDA

Zobacz pełną wersję : regeneracja



xol
23-10-2012, 15:19
Czy krabom podczas wylinki regenerują się wszystkie uszkodzone narządy np. oczy?

Nestor
25-10-2012, 16:35
kończyny sie regenerują, po jednej wylince jest jeszcze troche mniejsza,ale po nastepnej juz nie widac roznicy. oczy to jednak bardziej skomplikowane organy, poza tym część układu nerwowego, ktory sie trudno regeneruje. na 100% nie wiem ale myśle ze jeśl sie regeneruje to trudniej niz kończyny.
A co sie stało ze twoj krab stracił oko???

xol
26-10-2012, 03:19
Nie, nie straciła oka (to samica), ale troszeczkę sobie uszkodziła. Kiedy czyściłam terrarium, musiałam ją wyjąć, a ona przestraszona wskoczyła z powrotem i upadła na kamień "na główkę". Przestraszyłam się, bo zrobiła jej się na oku ranka i leciało trochę krwi, ale teraz już prawie nie widać, chociaz wydaje mi się, że ma to oczko trochę zamglone. Ale już normalnie nim porusza (na początku ją bolało i kurczyła), nie wiem tylko czy normalnie na nie widzi. Dlatego pytam, bo oczywiście zależy mi żeby całkiem wyzdrowiała...

Aha, jeszcze jedno pytanie. Ile czasu trwa wylinka? Bo mam jeszcze samca, już trzeci dzień siedzi zakopany pod skorupą kokosa, nie chcę go stresować więc tylko zaglądam czy żyje ;) nie wiem czy to w związku z wlinką czy po prostu ma "humory" ;))) Mam kraby od niedawna, więc jeszcze u mnie wylinki nie przechodziły. A po czym można poznać że krab właśnie przeszedł wylinkę (no poza tym, że urósł ;))) skoro ją zjada?

42d3e78f26a4b20d412==