PDA

Zobacz pełną wersję : grzałka



modliszka
05-02-2013, 16:02
Mam kolejne pytanie ;).Chodzi mi o to czy moge krabowi kupić grzałke żeby miał ciepłą wode?Bo u mnie woda stygnie coś szybko a żarówki nic nie dają.Chodzi mi o to że mam zamiar przełożyć moje dwa krabiki do dużego akwarium i łądnie im urządzić.Ale też dać im grzałke żeby była ciepła woda.Jeszcze jedno pytanie.Czy grzałki są niebezpieczne dla krabów?

BZYK
06-02-2013, 01:58
Z grzałkami trzeba uważać, kraby to bardzo silne zwierzęta.Można ją zabezpieczyć wkładając do jakiejs rurki.Problem może stanowić również kabel. Słyszałem o przypadkach przecinania kabli przez kraby. Ja swoje terrarium ogrzewam kablem grzewczym znajdujacym sie na zewnątrz.

MataManX
06-02-2013, 06:31
z przecinaniem kabla to stanowcza przesada one nie dą do tego zdolne(chyba że wyjątkowo duże osobniki) jeśli masz wystarczaąco mocne przyssawki to możesz spokojnie umieścić grzałkę w akwa zabezpieczenie rurą by też było przydatne ale ja np u mojego czerwonolicego rurę zdjołem bo zbyt dużo ciepła w sobie kumulowała a zbyt malo oddawała mimo wielu otworów ogólnie polecam grzałkę termostatyczną są one droższe (ok 30 zł ) ale precyzyjniejsze i solidniej zbudowane niż zwykłe grzałki

modliszka
06-02-2013, 07:21
Dziękuje.Chce żeby moje kraby dobże się u mnie nie czuły i miały jak najlepiej.Mam duże akwa dla nich i jak kupie grzałke to je przełoże(w przyszłym tygodniu na 100%)
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy moge jako przykrywke użyć gaze?Dobrze ją umocuje.Bo to jest takie od szklarza kiedyś miałem w nim rybki,a nie mam przykrywki.Powiededzcie czym jeszcze bym mógł zakryć akwa.Może styropianem z porobiobymi dziurkami i na to dać jakieś cięższe książki albo książke.

petr
06-02-2013, 10:17
O gazie zapomnij - wylezie po kablach i taka gaza to pikuś dla kraba.
Ja zrobiłem ramkę z listewek drewnianych, na to siatka metalowa. Przykręciłem zawiaski i przylepiłem sylikonem do akwa. Z przodu skobelek i jest ok. Krabulec często sobie łazi po suficie :)
A co do kabla - to u mnie zaciął kabel od filtra. Ta pierwszą izolację.

modliszka
06-02-2013, 16:08
więc wypiszcie mi najlepsze rozwiązanie na przykrywke do akwa dla moich krabików.

morda
09-02-2013, 15:30
W moim terrarium grazłem mu lampka 40watt. Miał grzałkę przez dwie noce. Za każdym razem była na innym końcu pojemnika. Co chwile ją przesuwał, wykopywal... Nie podobała mu się chyba...

KRZYCHU
06-03-2013, 08:01
zalezy jakie masz akwa:)
mój krabik się chowa pod grzałe:)
a przykrycie mam klapę w której jest zamontowana lampka:)
mój krab nie ucieka(nawet nie próbuje)
grzałka jest najlepsza taka z przyssawkami

maze
08-06-2013, 08:55
ty ta grzalke musisz mu dac. krab potrzebuje ok 25 C

42d3e78f26a4b20d412==