PDA

Zobacz pełną wersję : krewetki



adis
28-06-2013, 23:53
cześć mam pytanie w sklepie widzialem krewetki i mam pytanie czym one sie zywią, czy mozna rozroznic u nich plec i czy idzie je rozmnazac.

wolanga
02-07-2013, 14:57
ojoj ... to zalezy jakie krewetki ... ja mam krewetki amono (jakos tak sie nazywaja), krewetki japonskie (trzymam je z rybkami) i zywia sie glonami a chyba to co spadnie z jedzenia dla rybek to tez je jedza, mam ich 5 i od pol roku sie piekbnie rozwijaja i sa juz przynajmniej 2 razy takie jak je kupowalam :) niestety nie wiem jak z ta plecia ... ponadta niedlugo dostane krewetki filtrujace (to nie ja je zalatwiam wiec nie wiem dokladnie jak sie nazwaja) i one filtruja akwa i tym sie zywia

pozdrawiam Aga W.

wolanga
04-07-2013, 15:26
jakby to kiedykolwiek kogokolwiek interesowalo czy pomoglo to wszelkie plyny jakie stosuje sie u rybek bakteriobojcze, na plesniawki, itp. krewetka nie robi krzywdy

na tym forum wogole ktos hoduje krewetki, bo ja tak ale nie mam ich wpisanych :P

pozdrawiam Aga W.

lamalas1
12-09-2013, 01:59
po mlodych osobnikach nie wiem jak plec rozpoznac, wiem tyle, ze dorosle samice sa wieksze i masywniejsze od samcow, maja ogulnie potezniejszy wyglad. ja hodowalem krewetki swego czasu w akwa, do poki nie przezucilem sie na pielegnicowate, ktore uwielbiaja takie miesko z krewetek:) aha, te akwariowe wszelkie krewetki (procz filtrujacych) jedza to co znajda na dnie, to idealne sluzba sanitarna... jedza rowniez pokarmy dla rybek, dafnie, ochotke, glony (np. spiruline) itp.

42d3e78f26a4b20d412==