PDA

Zobacz pełną wersję : Krab Afrykański



misiekrzysiek12
25-09-2013, 11:43
Witam wszystkich mam pytanie czy moze znacie taki gatunek jak krab afrykanski one wygladaje jak teczowe moze to i sa teczowe ale chciałbym sie upewnic z góry dziekuje ze odpowiedzi

lamalas1
26-09-2013, 05:20
tak, to sa tęczowe, nie polecam zbytniego ufania nazwom polskim i/lub handlowym, kiedys w sklepie widzialem skorpene pod nazwą ryba lew, a jakiegos plaza beznogiego jako wąż wodny......

misiekrzysiek12
26-09-2013, 06:11
aha bardzo dziekuje za odpowiedz teraz juz bede wiedział. mozna juz zamknac ten temat

wolanga
03-10-2013, 15:48
tez sie spotkalam w jednym sklepie zoologicznym gdzie krab teczowy byl podpisany afrykanski... po kilku wizytach u nich i podaniu im nazwy lacinskiej teczowego, tlumaczeniu ze zyja w am. poludniowej, zmienili nazwe i jeszcze zapytali w jakiej cenie one stoja, czy przypadkiem nie przeplacili :)
a krabem afrykanskim ladowym znanym mi jest krab duch ocypode ceratophthalmus, przesliczne stworzenie, jakby u nas sie dalo je dostac to byloby bomba, wogole ja niestety w sklepach sie rzadko spotykam z innymi krabami niz teczowe, w jednym z krakowskich sklepow na ul. Szlak maja 3 gatunki krabow morskich: pustelniki, pajeczarza i boksera, zainteresowanym mysle ze to cos mowi :]

pozdrawiam wszystych krabiarzy, Aga W.

KLIK
03-10-2013, 16:55
Rzeczywiście na giełdach i w hurtowniach krab tęczowy jest sprzedawany jako krab afrykański. Nie wiem skąd to się wzięło, ale to kretynizm.

42d3e78f26a4b20d412==