PDA

Zobacz pełną wersję : jak spreparowac kraba ?



wolanga
03-10-2013, 15:50
niestety znajomemu padaja kraby teczowe jeden po drugim, moze dlatego ze sa z anakonda a ona duzo je i s.... wydala :) o przyczynach z nim porozmawiam, ale jak juz im sie padlo to moze sie nie zmarnuja, tylko jak je przygotowac aby cieszyly oko przez kilka lat ????

pozdrawiam Aga W.

josetsu
04-10-2013, 07:17
ja bym je zwyczajnie wysuszyl-postawil tak na jakims kartoniku aby nogizwisaly i zaschly w takiej pozycji aby po zdjeciu z kartonu postawic je wlasnie na tych nogach-ja tak zrobilem ze straszykami i raczkami kubanskimi!

koleś
04-10-2013, 11:01
kładziesz na styropianie, unieruchamiasz szpilkami (w takiej jakiejś ładnej pozycji) i stawaisz w ciepłym, przewiewnym miejscu (np, nad kaloryferem) i tam z miesiąc musi poleżeć

wolanga
05-10-2013, 05:10
ale taki krabik teczowy ma w sobie troche miesa, wiesz jak z niego smierdzi ?

josetsu
05-10-2013, 08:14
smierdzi nie smierdzi trzeba przetrzymac:) jak chcesz mozesz go przeciac z tylu w tym miejscu w ktorym laczy sie jego pancerz gorny z dolnym i wybierz flaczki! ale ja bym nie wybierazl tylko gdzies dal gdzie nikomu smorodek nie przeszkadza!

wolanga
05-10-2013, 15:52
a co z kolorem ? znajomy tak zrobil i kolorek krab calkiem stracil ...

josetsu
06-10-2013, 06:38
to jak z modelina po ugotowaniu traci eekt-przesmaruj olejem roslinnym i powinno byc dobrze! ja uwazam ze powinno sie go wystawic jeszcze na sloince lub pod zarowe wtedy sie :opali"-moze to smieszne ale moje raczki kubanskie sie oplily:)
my radzimy Ci sposobami domowymi i nie daje gwarancji ze to wyjdzie ale powinno byc ok!!! jak co to szukaj firmy ktora spreparuje Ci kraba!!!

Radek. P.
06-10-2013, 06:48
Jeśli chodzi ci o to że ich pancerze po wyjęciu z wody stają się czerwone, to tak się dzieje nawet w cieniu. Jeśli wyjmie się wylinkę (lub martwego raka) na ląd, staje się czerwony. Mam wiele czerwonych wylinek, aczkolwiek wolałbym mieć jakąś w naturalnych kolorach. Jest to możliwe? Dodam, że wylinki amerykańskich raków pręgowanych (tych z polskich rzek i jezior) zostawały brązowe.

josetsu
06-10-2013, 07:09
nic z tym nie zdzialasz to zalezy od ich biologi i skladu chemicznego pancerza-wiem ze robia sie czerwone ale u mnie nie sa one az tak czerwone maja gdzieniegdzie kolor niebieski!!! ja uwazam ze krab powinien tak samo sie zachowac jak rak i jesli nie zachowa sie jego naturalny kolor to powinien tez zczerwieniec i bedzie wedlug mnie ladnie wygladal! i tyle co mam do dodania w tej kwesti!

Radek. P.
06-10-2013, 16:53
A co do twojego raka kubańskiego to on nazywa się Procambarus fallax i wszystkie osobniki to samice. No chyba, że masz jakieoś innego raka. Przeczytaj mój opis:

http://terrarysta.com.pl/opisy/rakkubanski.php

42d3e78f26a4b20d412==