PDA

Zobacz pełną wersję : Złamana noga?



Gwoździu_oi
05-10-2013, 08:37
Czy jak rak kubański długości gdzieś tak 5cm ma złamaną noge ale tak że powłuczy ja za sobą to można mu ja całkiem oderwać a ona odrosnie po wylince?? Czy może lepiei zostawić go w spokoju ?? Wiem że czasem skorupiakom odrastają nogi ale co mi poradzicie w tym przypadku. Z góry dziekuje

maze
05-10-2013, 09:40
jak sama nie odpadnie to ty to zrob
odrosnie

Radek. P.
05-10-2013, 12:36
Tak naprawdę to nie wierzę, by taka noga mogła odrosnąc, ale cóż... Moje raki nigdy nie miały nadłamanej kończyny, jedyne co działo się złego z ich kończynami, to całkowita lob częściowa utrata. Na twoim miejscu bym ją uciął, ale zrób jak chcesz. Sam nie miałem takiej sytuacji.

Jakiś miesiąc temu, jeden z moich raków stracił ten płaski wyrostek (lewy) wyrastający z nasady drugiej pary czułków (to te dłuższe). (Ten wyrostek, który ma kształt wydłużonej litery D i zawsze leży pod okiem.) Teraz rak wygląda jakby miał wielką dziurę w policzku. Nie wiem czy i kiedy to odrośnie.

Radek. P.
05-03-2014, 10:45
Ten wyrostek nigdy nie odrosłośnie. Rak przeszedł już trzy wylinki od tego czasu i rana pokryła się tylko pancerzem. Nogi jednak zawsze odrastają

42d3e78f26a4b20d412==