PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznajcie raka.....!!!!!!!plisss



ptasznik_perek
07-01-2014, 12:42
mam proźbe mam od jakiegos czasu raka tylko nic o nim nie wiem . Trzymam go w wodzie ,za sztuczna roślinka.Zrzucił juz u mnie 3 albo 4 wylinki.Napiszcie co to za rak i gdzie moge coś o nim poczytać albo sami cos mi napiszcie.sorki za niewyrazne zdjecia.

http://perek_mfe.w.interia.pl/100_0376.JPG


http://perek_mfe.w.interia.pl/100_0374.JPG


http://perek_mfe.w.interia.pl/100_0373.JPG

Maikardaaion
07-01-2014, 14:27
Zdjęcia sa zeczywiscie niewyrazne... gdybys zrobil troszke ostrzejsze to powiedzialbym Ci na 100% co to za rak, a jak sfotografowalbys go od spodu to powiedzialbym Ci jaka to plec :)

Z tego jednak co mozna sie dopatrzec to Procambarus clarkii. Pochodzi z Florydy i Luiziany sporawy rosnie. Jego nazwa zwyczajowa to Florida/Luiziana swamp lobster. Dorosle osobniki osiagaja ok 25 cm z kleszczami. Z tego co widac na zdjeciach to nie za bardzo masz pojecie jak trzymac raki... Musisz mu zapewnic jakies podloze, najlepiej zwirek. Oprocz tego kup jakies roslinki zywe, bedzie je pewnie wykopywal albo nawet i zjadal ale on tego porzebuje. Niezbedna tez bedzie jakas kryjowka, najlepiej z korzenia albo czegos w tym stylu. Poniewaz to wszystko wymaga przestrzeni, rak zreszta tez, warto pomyslec o wiekszym akwarium. Jako pokarm stosuj doslownie wszystko co naturalne; jakies miesko-najlepiej martwa rybka, duzo zieleniny-o ile nie bedzie zjadal roslinek w akwa to wrzucaj mu salate (przywiazan do kamienia i nie pryskana), jako doskonaly dodatek zywieniowy jak i klarujacy wode w akwarium podawaj mu opadle liscie z drzew-glownie bukowe lub dębowe, sprawdza sie takze olcha. Temperatura wody powinna byc utrzymana na poaziomie ok 25*, w zimie mozna zrobic male ochlodzenie nawet do 15*-ale nie jest to konieczne. Woda powinna byc zawsze czysta i dobrze natleniona. Ogolnie to rak ten nie jest trudny w utrzymaniu :)

Z ciekawosci jeszcze zapytam skad masz tego raka i jaki czas jest on u Ciebie. Dawno ale to bardzo dawno nie widzialem tego gatunku (jak i kazdego innego oprocz kubanskich i pregowanych) w handlu u nas w kraju.

Jakby jeszcze cos to pytaj :) Mialem te raki przez pewien czas, udalo mi sie nawet je rozmnozyc.

Sukcesow w hodowli zycze :)

ptasznik_perek
08-01-2014, 02:55
kilka miesiecy z 8. kupiłem go wiele mniejszego (nie w polsce) W czechach.Mieszkał se razem z rybkami ale troche urusł i zaczoł mi je zjadac wiec powedrował bo słoika na kilka dni zaden kumpel go nie chciał to kupiłem takie akwarium i se zyje.Zauwazyłem ze lubi mączaki (te co sie pajakom daje) Chyba wezme sie pozadnie za niego. Acha jeszcze jedno moge sobie kupic do niego jeszcze jednego???? tylko mniejszego.

Maikardaaion
08-01-2014, 03:59
Mozesz ale nie ma gwarancji ze go nie zje. Raczej postaraj sie kupic takiego samego wielkoscia. Zamiast maczniakow dawaj mu dzdzownice, albo rurecznik, ewentualnie larwy ochotki. Pamietaj o lisciach z drzew, to lubia najbardziej :)

Jak mozesz to zrob dokladniejsze zdjęcia, wtedy wiecej bedzie mozna powiedziec.

ptasznik_perek
08-01-2014, 13:07
ok postaram sie zrobić ładniejsze zdjęcia.tylko jak od spodu ???on jest strasznie agresywny nie da się nawet dotknąć a co dopiero złapac w reke.

Maikardaaion
08-01-2014, 14:40
Zdjecie moze byc takie jak pierwsze od gory, tylko zeby bylo ostre :)

42d3e78f26a4b20d412==