PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko



poldek
05-02-2014, 11:41
czy można trzymać w akwarium bez części lądowej kraba ja niemam zielonego pojęcia jaki to był gatunek ale pani w sklepie powiedzała mi że jest to krab akwariowy i nie potrzebuje lądu!! w tym sklepie te kraby były w akwa bez lądu razem z rybkami.kraby te miały jakieś 3 cm i kolor ciemno niebieski z jakimś białym wzorkiem. co to było i czy rzeczywiście można trzymać je bez części lądowej ??

Dambala
08-02-2014, 03:09
Każdy krab wymaga jakiejś częsci lądowej, ozatym lepej dawac na niej żarcie krabowi bo woda bedzie dłużej czysta ;)

KRZYCHU
09-02-2014, 12:42
no nie wiem:] mój krab i tak sciąga żarcie pod wode i w niej linieje;] a w piasku to tylko kopie albo wodą zalewa:]

Dambala
09-02-2014, 14:12
No najwidoczniej Twój krab ma upodobania wodne. Mój pierwszy krab uwielbiał przesiadywać na lądzie i tak miał zrobione akwa, a drugi na odwrot tylko woda. Wszytsko trzeba dopasować pod danego sobnika;)

poldek
10-02-2014, 09:23
Ja też słyszałem że podobno to zależy od zawartości tlenu w wodzie, jak woda jest dobrze natleniona to krab niewychodzi na ląd. może to być prawda ?

poldek
10-02-2014, 09:29
Ja też słyszałem że podobno to zależy od zawartości tlenu w wodzie, jak woda jest dobrze natleniona to krab niewychodzi na ląd. może to być prawda ?

Dambala
10-02-2014, 11:09
Stopień natlenienia wody tez ma napewno wpływ na tryb życia kraba ;)

malutka_snc
21-02-2014, 03:21
Kraby potrzebują części lądowej, bez niej właściwie po pewnym czasie zdychają:/ na lądzie zazwyczaj się wygrzewają, co bardzo lubią:) Lepiej jest zapewnić mu takie miejsce gdzie będzie mógł się wygrzewać, nawet jeśli miałby to być niewielki obszar. A ta pani w sklepie najwyraźniej się nie zna:/
Pozdro :)

P.S. Aha, jeśli chcesz trzymać kraby z rybkami, to licz sie z tym, że niewiele Ci ich zostanie, bo kraby urządzą sobie z nich pokarm, no chyba że są od nich sporo większe:)

42d3e78f26a4b20d412==