PDA

Zobacz pełną wersję : RAK :)



Wojciaszek
17-03-2014, 12:53
Mój raczek kubański jest bardzo sporych rozmiarów, a niestety nie moge doczekac się już od dłuższego czasu potomstwa :/ Dlaczego?

AGAM
17-03-2014, 13:36
może temu że jest sam??

Radek. P.
18-03-2014, 06:40
Nie, bo raki kubańskie mnożą się przez partenogenezę czyli do rozmnażania potrzebny jest jeden rak. Z tego co wiem, w przeciwieństwie do dzieworodnych jaszczurek samica raka kubańskiego nie musi zostać pobudzona do złożenia jaj przez inną samicę. Zauważyłem jednak, choć nie jestem jeszcze w stanie tego ptwierdzić, że te raki zimą dużo chętniej się mnożą. Podobno polskie raki też mnożą się zimą, by się dobrze zgadzało. Jeśli następnej zimy to się potwierdzi, dodam tą informację do opisu raka kubańskiego na terrarysta.com.pl. Mam jednak te raki dopiero od roku, a więc nie mogę tego powiedzieć z całkowitą pewnością.

josetsu
22-03-2014, 12:56
popieram Radka ze zima mnoza sie chetniej! co do tego czy powinien miec towarzysza to mam podzielone zdanie partogeneza partogeneza ale partner by sie przydal:) we dwojke zasze razniej i moze sie zaczna mnozyc:)

Radek. P.
22-03-2014, 14:25
Oj, nie wiem. Chciałem zrobić eksperyment i trzymałem jednego raczka w osobnym akwarium, tak, że nie widział osobnika swojego gatunku od dnia kiedy przestał się chować pod matką. W końcu był o jedną wylinkę mniejszy od najmniejszych raków, które już się rozmnażały (L10) i... Skubaniec wylazł z akwarium i usechł na podłodze. Teraz mam kolejnego takiego raczka, ale to dopiero L3. Jeszcze muszę poczekać jakieś 8 wylinek (ze 2 miesiące). (Albo do zimy :-/)

Wojciaszek
19-04-2014, 08:37
Udało się mój raczek ma ikrę pod brzuchem :D

42d3e78f26a4b20d412==