PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o radę - krab



r_gladki
26-03-2014, 13:44
Witam,

bardzo mi i mojej żonie podoba sie krab tęczowy, jesteśmy zdecydowani na zakup takiego jegomościa. Staram sie dobrze przygotować do tego kroku i wiedzę moją czerpię z netu. I pierwsze moje pytanie, chcielismy kupić gotowe akwarium ale ostatnio trafiłem na całkiem ok sprzedawcę i on zaproponował mi terarium o rozmiarach dł46xsze36xwys19, zastanawiam się, czy przy aktywności ruchowej kraba takie terarium nie będzie za niskie? Proszę o radę bardziej doświadczonych w tym temacie.

PZDR

THX

OlekL
27-03-2014, 01:21
nie będzie za niskie , one nie przebywaja na wysokościach (moj taki przynajmniej był) chodził tylko po podłoży , w wodzie ewentualnie czasami wszedl na kokosa czy skalny łupek ale nigdy nie była to wysokośc powyżej 10-12 cm...

BZYK
27-03-2014, 08:23
Tylko żeby było przykryte.

djtommi
28-03-2014, 07:28
u mnie non stop wlazil na jakies kamienie i kokosa to zalezy od osobnika no i radze miec zakryte bo moga byc klopoty.

pejger1
08-04-2014, 11:26
to terarium wedlug mnie jest zaniskie ...moj krab przy wysokosci ok25 cm potrafil wyjsc nawet gdy tera przykrylem(prostowal wszystkie odnuza przy scianie) :) kraby sa silniejsze niz sie wydaje

piter_pan
26-04-2014, 03:02
Z mojego doświadczenia, to jestem przekonany, że pojęcie minimalnej wysokości terrarium przy hodowli krabów lądowych tak naprawdę nie istnieje, ponieważ wszystko zależy od konkretnej sztuki. Z mojej gromadki (8szt.) jedne nie wyłażą wyżej niż do połowy terrarium, zaś są i takie, że gdyby zbiornik miał 2m wysokości to i tak siedziałyby na samej górze. POZDRAWIAM

Dambala
26-04-2014, 03:49
To jest stanowczo za małe pomieszczenei dla kraba. Wysokość musi być większa. Krab potrzebuje wodę o głębokości minimalnej 10 cm dzięki tem spokojnie sie zanurzy. Tak zostaje 9 cm na część lądową mało. Kraby są strasznie aktywne i naprawde najlepiej zagwarantowac im duż przestrzeń życiową. Dla młodego kraba do 5-6 cm rozpiętości pancerza polecam akwa o rozmiarach 60/30/30 dla większego dobre akwa 100 litrowe. Jak miałem swojego kraba i mial 9 cm rozpiętosci pancerza t0 100 litrów było za mało. One potrafią wiele łazić w ciągu dnia jak i nocy. A im lepsze wraunki zagwarantujesz to bedziesz bardziej zadowolony ;)

42d3e78f26a4b20d412==