PDA

Zobacz pełną wersję : Ampularia-problem:(



Argchun
24-11-2011, 11:22
Mam problema:(
Mianowicie moim ampulariom (pomacea bridgesi)które hoduję razem z rybami w wielogatunkowym akwarium,od pewnego czasu zaczęły się robić jakies wrzery na skorupach.Wygląda to tak jagby je korniki porzarły.
Kilka sztuk juz padło(moje dwie najwieksze między nimi:((
Reszta jakos przez pewien czas dochodziła do siebie,ale teraz znowu jest coraz gorzej.
Ślimaków niedokarmiam specjalnie,jedzą to co ryby,poza tym w akwa jest dużo roslin(no i troche za dużo glonów;)
Help-jak ktos ma na ten problem jakąś radę to wzamian oddam nawet siostrę...sąsiada(brzydka ale podobno dobrze gotuje ;)

Argchun
26-11-2011, 16:18
Help...naprawde nikt nic niewie na ten temat??? :(

Wieslaw Zabawa
27-11-2011, 14:38
Jest to tak zwane odwapnienie.Chodując Ampularie w akwarium musisz niestety je dokarmiać bo do budowy domku potrzebują węglanu wapnia a kiedy go nie ma korzystają z tego który noszą na głowie.Zmniejsz obsade ślimaków w akwarium podaj im skorupkę jajka lub używaj twardej wody ale co z rybkami?

Radek. P.
21-07-2012, 03:52
U mnie ampularie se poradziły zrzerając muszle, które położyłem do dekoracji na dnie. :)

pppppp
27-07-2012, 09:34
a jaki masz odczyn wody?
jak jest nawet lekko kwaśny to muszle i ślimaki szlag trafi, dawaj do karmienia taki granulat dla żółwi czerwonolicych, ja na mni kiedyś (bo akwarium już nie mam z 6 lat) wychodowałem ponad 1000 !!!! ślimaków

42d3e78f26a4b20d412==