PDA

Zobacz pełną wersję : ZASTANAWIA MNIE.....?????????



doro
09-11-2011, 12:01
Zastanawia mnie jedno czemu ludzie ktorzy niemaja pojecia o chodowli np wezy decyduja sie na kupno constrictora lub innego dusiciela niezdaja sobie sprawy ze to nie maly wezyk i jak zaatakuje czlowieka jest to bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne a po drugie wiaze sie to z terrarium nieraz widzialem jak boa byl trzymany w bardzo malym terrarium i sie tylko meczyl DUZO LUDZI KUPUJE GADY TYLKO DLA MODY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! TAK JAK POWIEDZIAL KIEDYS WICIU POWINNO SIE ROBIC BADANIA NIEKTORYM LUDZIOM

AGAM
09-11-2011, 12:40
Trzeba się stosować do mojego hasla :-) Sam mam nerodię i jest świetnym wężykiem :-)

doro
09-11-2011, 12:44
DOKLADNIE SWIETE SLOWA NIEDLUGO BEDZIE CORAZ WIECEJ JADOWITYCH WEZY A LUDZIE BEDA JE KUPOWALI I BEDZIEMY CZYTAC ZE NASTEPNA OSOBA ZMARLA PO UKASZENIU I JAK TAK DALEJ PUJDZIE BEDZIE CALKOWITY ZAKACH HODOWLI TERRARYSTYCZNYCH ALE NA GLUPOTE LUDZI NIE MA RADY

AGAM
09-11-2011, 12:49
No są tacy co powinni móc hodować nawet kobry itp. ale to trzeba jakoś ograniczać. I tak samo jadowite jak i duze dusiciele.

doro
10-11-2011, 04:11
dokladnie ale jak juz powiedzialem na glupote ludzka nie ma mocnych.a szkoda by bylo jak bedzie zabroniona chodowla w polsce gadow przez jakis pacanow ktorzy choduja jad lub naprawde dusiciele!!!!!!

Sir_bonzo
10-11-2011, 04:20
Ale jak?? Jakie kryteria przyjąc?

noradarling
10-11-2011, 05:01
Mnie kiedyś osa ukąsila w dup... i też bylo nieprzyjemnie. Malo tego mój dziadek byl prezesem związku pszczelarskiego i mial pasiekę pod Ląckiem. Bylo tego ponad 300 uli. Jak jezdzilem do dziadków na wakacje
to często dochodzilo do wyroju z uli -i też bylo nieprzyjemnie...

Aż lzy lecialy tak dup... piekla.

Tak jak pisalem wcześniej już się znalazl "koleś" co mu Boa constrictor przeszkadza. BRAVO.

Czekamy na następnych

ps

Przeczytaj sobie opis constrictora bo pewnie nawet nie wiesz jak on wyglada i pewnie nigdy go sobie nie kupisz.

Jeżeli kogoś urazilem to przepraszam:-)

reed
10-11-2011, 05:23
Masz racje, ludzie nafaszerowni sa pierdolami z TV i innych mediow :(
Czesto jak wybieram sie gdzies z Rudim (Boa Constrictor) i ludziki z zafascynowaniem pytaja sie co to za wąż , to pierwsze pytanie jest takie :
Czy on jest jadowity ?
LOL , ROTFL wrecz !
Nie zauwazaja ze mam go na szyi i jakos jeszcze zyje :/
Jak juz powiesz ze to dusiciel , to :
WOW !!!! , a nie boi sie pan ze go udusi ?!
Qrde, brak slow :(
Potem tacy , lub im podobni pisza takie topiki .
Zreszta obrot niebezpiecznymi zwierzetami jest (teoretycznie , niestety) kontrolowany, ale wiadomo Polak potrafi.
Jak ktos chce weza, nawet jadowitego , to i tak go kupi w koncu.
Chodzi o to , zeby tacy ludzie mieli swiadomosc , co to i "z czym to sie je"
Trzeba wywalic ludziom z glow durne stereotypy !
Co z tego ze waz moze ugryzc ? (nie mam na mysli jadowitych)
Kilkakrotnie ukasil mnie moj boa i jakos nie robie z ego tragedii.
Psy gryzly nie wielokrotnie czesciej i jakos nie jestem za tym zeby nie mozna bylo posiadac psow (z malymi wyjatkami)
Ehhh ..... rozpisalem sie, a zapewne i tak nic to nie da , przeciwnikom z "lekka" niedoinformowanym i nieobytym z wezami .

doro
10-11-2011, 05:58
boa constrictor jest raczej spokojnym wezem i rosnie ok 3m a niektorzy ludzie nie mysla i kupia sobie np tygrysiego ktory jest znacznie wiekszy od constrictora bach i pewnego dnia moze sie zdazyc ze dziabnie taki juz doroslu i wtedy klopot mi nie musi nikt mowic jak wyglada boa tez sie naczytalem roznych lektor na temat wezy tylko chodziu o to ze jak coraz wiecej osob zacznie chodowac np jad i beda przypadki ukaszen smirtelnych to wszyscy wiedza co moze sie stac!!!!!!!!!!!!!

Argchun
10-11-2011, 12:17
Noradarling-jakos dziwnie mi się to pisze do faceta...ale dobry pszczelarz raczej niedaje się pożądlić pszczołom jak i niepozwala aby żądliły innych ludzi...tymbardziej jak te osoby należą do rodziny
No chyba że Noradarling lubisz jak cię czasem coś upierdoli,no ale to by już tłumaczyło wszystkie wcześniejsze tematy :)

noradarling
10-11-2011, 14:07
Ha ha ha

Nie rozśmieszaj mnie!
Jak ci się dziwnie pisze do faceta to pisz do facetek...

Każdy wie że boa constrictor jest wężem wprost stworzonym do terrarystyki. To typowy przyklad węża który spelnia wszystkie wymagania -jest latwy w hodowli, nie jest agresywny, nie rośnie zbyt duży, nie sprawia problemów jeśli chodzi o pobieranie pokarmu.

Zanim coś napiszesz to wcześniej pomyśl...

STIW
10-11-2011, 14:56
Pewnie ,żę boa to łatwy w hodowli wąż jeżeli ktoś wogóle ma pojęcie o hodowli węży.Tak jak napisał reed ludzie dziwnie do tego podchodzą.Ja cały czas muszę tłumaczyć ludziom ,żę jest to wąż niejadowity ale i tak słyszę jak mówią "a możę ma jakiś jad ską wiesz",kiedyś mnie to denerwowało teraz się tylko śmieję.A co z tego jak mnie mój wąż ugryzie(niejadowity) przecież to normalne,jak się ktoś tego boi to niech nie hoduje węży i kupi sobie np.rybki.Ale jak ktoś ma ochotę hodować węża to niech się dowie o nim ile tylko może , zapewni odpowiednie dla danego gatunku warunki i powodzenia, tak się zaczyna.pozdrawiam wszystkich

Nikos
11-11-2011, 18:11
Rybki też mogą być niebezpieczne. Mnie ugryzła pielęgnica jak poprawiałem kamienie w akwarium.
POZDRAWIAM

reed
12-11-2011, 01:57
Wlasnie .
Mi kiedys dachowka spadla na auto (4,5 banki w plecy)
Czy wobec tego nie powinnismy wychodzic z domu ?? :P

xol
12-11-2011, 04:30
to właśnie ludzie co pchają łapy do akwarium powinni raczej hodować chomika... :)

Trębik
12-11-2011, 07:06
Chomiki tez moga pogryzc ;)
swinki morskie tez.
kazde zwierze przestraszone moze zaatakowac

42d3e78f26a4b20d412==