PDA

Zobacz pełną wersję : Achatiny - karmienie



PiotrekP
25-11-2012, 12:07
Witam
mam pytanie czym najlepiej karmic zima achatiny?
moje pytanie wynika z tego ze w ostatnim czasie zaczely mi padac (jakis miesiac temu az 6 sztuk , 2 tyg temu 3 sztuki , i w tym tyg znow sie zaczelo padl 1), chyba od kapusty pryskanej...(jadly glownie kapyste)
z 20 zostalo mi juz kolo 10 (a akurat zaczynaja znosic jaja i nie chce stracic wszystki bo sa juz spore;] )
teraz przestawiam je glownie na salate , a moze cos jeszcze latwo dostepnego w duzej ilosci?
z gory dzieki za pomoc

Krzysztof.W
25-11-2012, 14:00
Achatiny łatwo zimą wykarmić. Jedzą surowe ziemniaki, marchew, jabłka, suchą karme dla psów i kotów w niewielkich ilościach. Zdechnąć ci mogły z braku wapnia.
Dobrym żródłem tego minerału jest sepia dla papug i zmielone skorubki kużych jaj ze szczyptą soli, wtedy lepiej to jedzą .

wrbirds
26-11-2012, 07:42
Mam pytanko, czy ziemniaki kroisz w plastry, zcierasz, podajesz w calosci czy ze skora czy obierasz?????
Pozdrowionka

PiotrekP
26-11-2012, 07:52
dzieki zobacze jak z ziemniakami bedzie... bo marchew dawalem i jadly....
koniec z kapusta:)
wapnia nie brakowalo napewno , dostwalaly zmielony kamien, wapno w kostkach tarte .

a jeszcze odnosnie podloza. na czym najlepiej je trzymac? ja od malego mam na torfie, ale bardzo brudza i paprza jedzenei w tym.:/
moze zmieniec na zwirek? czy cos w tym rodzaju.....

ross
26-11-2012, 09:19
Dobrym rozwiazaniem jest rzymanie achatin na kamykach i zeby mniej wiecej polowa kamykow byla zalana woda.

PiotrekP
26-11-2012, 10:34
dzieki , ze zdobyciem takich kamykow moge miec maly problem... lae poszukam
a co z piachemem ? czystym plukanym? i tez do polowy w wodzie?

RadOne
30-11-2012, 08:08
kamienie w terra dla achantiny ja sie nie zgadzam przeciez achantiny wszedzie wpełzna i jak wpełzna na góre i przypadkiem spadna na taki kamien moze to sie dla nich zle skonczyc

PiotrekP
01-12-2012, 12:48
ale my mowimy oi żwirku drobnym nei o kamieniach , bo masz racje ze moze spac, jak spadnie na zwirek to nic sie nei stanie . wymienilem ostatni torf na zwirek i jest duzo lepeij :) polecam kazdemu...

42d3e78f26a4b20d412==