PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie to maja byc te kamyczki dla achatinyachatiny?



ross
02-12-2012, 07:16
Zamowilem juz dla siebie dwie 7cm achatiny achatiny. Tylko jak by mi ktos powiedzial na jakich je kamykach trzeba trzymac. Jakiej maja byc wielkosci. Bo bedzie lipa jak slimak spadnie na te kamyki.

Krzysztof.W
02-12-2012, 13:06
Niekoniecznie już od razu na kamykach. 2 sztuki ślimaków możesz trzymać na torfie, mielonym, włóknie kokosowym, dwie sztuki tak szybko nie nabrudzą .

Co innego jak masz dużą ilość młodych sporych ślimaków to właśnie wtedy na żwirku , grysie , keramzycie możesz trzymać, bo to w tym przypadku będzie bardziej higieniczne .

Tutaj umieszczę swoje wspomnienia ze swojej owocnej hodowli achatin.:}

Kiedyś hodowałem achatiny , udało mi się je również rozmnożyć. Musiałem zrezygnować ze zwykłego podłoża czyli włókna kokosowego. Moja dość liczna trzódka strasznie zanieczyszczała swymi ekskrementami podłoże, spróbujcie sobie tylko wyobrazić jak około 50 sztuk ślimaczków potrafi codziennie naraz wydalać z siebie wielkie ilości odchodów i pół litra wodnistego śluzu w podłoże. Nie miałem wyboru musiałem zacząć je trzymać na żwirku i co drugi dzień myć ślimaki pod bieżącą chłodną wodą, oraz płukać i czyścić im wszystko od nowa.
Nie trzymajcie swoich wszystkich achatin w jednym terrarium.:).

Krzysztof.W
02-12-2012, 13:08
A co do żwirku wystarczy taki o średnicy od 2mm do 9mm.

42d3e78f26a4b20d412==