PDA

Zobacz pełną wersję : Winniczki



WikToRia
04-12-2012, 10:04
Mniej wiecej w kazde lato zbieram sobie u babci 3-4 slimaczki i zabieram do domu. Do tej pory trzymalam je w sloiku (:/) a kolo wrzesnia wypuszczalam na dwor.. Teraz w lato chce juz sobie je "porzadnie" zahodowac;) Mam akwa okolo 10 litrow, ktore przecieka i nie moge w nim miec rybek dlatego mysle o slimaczkach bo sa smieszniutkie i latwe w hodowli. I pytanko: Co one potrzebuja? Co na dno, czym najlepiej karmic? Jaka pokrywa zeby nie wylazly? No i jedno najwazniejsze: Czy to, ze je zlapie z ogrodka, to nie bedzie dla nich..hm..meka..w akwarium? :( Zawsze jak je mialam, to wypuszczalam je po rekach i do kwiatka (kiedys nawet zostawilam je tak, i najpirw najwiekszy przykleil sie do gory nogami na parapecie i szukalam go wszedzie:P A pozniej wlazl pod lozko rodzicom i kot sie nim zaczal bawic, tak go znalazlam;) Ehh co to wtedy sie dzialo;) )

ross
04-12-2012, 10:24
Zostaw w spokoju nasze rodzime winniczki. Jak chcesz sobie zachodowac cos to lepiej kup sobie achatine(to taki slimak ktorego skorupa ma okolo 15cm).

"No i jedno najwazniejsze: Czy to, ze je zlapie z ogrodka, to nie bedzie dla nich..hm..meka..w akwarium?"
Zeby nie bylo to dla nich meka to bys im musiala zapewnic warunki epsze niz maja w przyrodzie a i tak chyba wolaly by zyc na wolnosci.

"Zawsze jak je mialam, to wypuszczalam je po rekach i do kwiatka (kiedys nawet zostawilam je tak, i najpirw najwiekszy przykleil sie do gory nogami na parapecie i szukalam go wszedzie:P A pozniej wlazl pod lozko rodzicom i kot sie nim zaczal bawic, tak go znalazlam;)"
Och jakie to slodkie. Bardzo smieszne kotek sie bawil. Ciekawe jak bys sie czula jak by toba bawil sie duzy tygrys(to tez kotek).

"Ehh co to wtedy sie dzialo;)"
Ehh a jak slimak sie musial czuc jak chodzil po panelach(czy co tam masz na podlodze). To dla niego masakryczna udreka.

MOZE NIE JESTEM JAKIS SUPER TERRARYSTA, ALE STARAM SIE ZAPEWNIC DOBRE WARUNKI MOJEJ HODOWLII.
TAKIM OSOBA JAK TY TO SIE CHOMICZKA POLECA JEDNAK TOBIE TO JA BYM NAWET CHOMICZKA NIE POLECIL!!

koleś
04-12-2012, 11:26
ross nie histeryzuj tak. Jak dziewczyna chce to niech sobie złapie kilka o wymiarowych muszlach w maju i niech je trzyma w akwarium. zauważ że może i nie będą miały dużej powierzchni ale za to będą miały wszystko co jest do życia potrzebne oraz prawdopodobnie lepsze warunki niż na wolności. zauważ... 0 wrogów, ogromna ilość żarcia, partnerzy do mnożenia w zasięgu ręki (tylko że rąk nie mają, więc lepiej zabrzmi w zasięgy muszli:P) ,odpowiednia wilgotność i temperatura. no i czego taki ślimak może więcej chcieć???

WikToRia
04-12-2012, 11:49
dzieki koles:)

a do rossa-
"TAKIM OSOBA JAK TY TO SIE CHOMICZKA POLECA JEDNAK TOBIE TO JA BYM NAWET CHOMICZKA NIE POLECIL!!"
Jejku, wyluzuj, wtedy bylam duzo glupsza i nie wiedzialam jak sie je hoduje! Nie najezdzaj na mnie tak, mam kota, zolwia, rybki i chomika, i wszystkie maja godziwe warunki (zolw chwilowo poza terra ale bedzie mial).

Gerald
05-12-2012, 04:41
"(...)Co one potrzebuja?(...)"

-Wilgoci
-źródła wapnia (sepia).
-żarcia

"(...)Co na dno, czym najlepiej karmic?(...)"

Na dno może być: trof (kupiony w zoologiku), włókno kokosowe, ziemia ogrodnicza itp.
Karmić możesz je wszystkimi warzywami, owocami, nawet czasami ciastkami (co masz pod ręką), trawę (mniszek).

"(...)Jaka pokrywa zeby nie wylazly?(...)"

szczelna:), z desek, ze szkła, a najlepijej z siatki na owady.

"(...)Czy to, ze je zlapie z ogrodka, to nie bedzie dla nich..hm..meka..w akwarium?(...)"

No cóż ja jak byłem mały (miałem 6 lat) też hodowałem ślimaka winniczka (przez około 2 lata), ale przywiozłem sobie go z Austrii (Wiedeń), natomiast w polsce są pod ochroną. Ogólnie sie je bardzo łatwo hoduje.

Tu masz link do opisu:

http://terrarium.com.pl/slimakwinniczek.php

POZDRAWIAM

Jaca
06-12-2012, 04:31
W podobny sposób wygląda zniewolenie ludzi przez innych ludzi, ale to zupełnie inna bajka...

WikToRia
07-01-2013, 12:48
dzieki :) w maju sobie zlapie trzy slimaczki ;)

42d3e78f26a4b20d412==