PDA

Zobacz pełną wersję : slimaczki akwariowe :P



aLiCe
05-12-2012, 10:56
Czesc,
mam pytanko moze wy wiecie, slimaki to nie moja dziedzina, podobaly mi sie zwykle te ktore mama przynosila do akwarium z rybkami... Ale nie o tym mowa..
Patrze wlasnie na male akwarium ktore od 2 tygodni stoi puste czekajac az je sprzatne po gupikach ktore dostaly mega wielkie i co widze?
2 malenkie slimaczki wielkosci 4mm zainwaniaja po sciance :)
Ktos z was wie co to za slimaczki? Moze zaczne hodowle skoro juz przezyly niewiadomo jak i niewiadomo skad znalazly sie w malym akwarium to niech zostana, niech przezyja bylebym tylko wiedziala co szamaja i jak o nie zadbac :) Tu w opisach nie widze zeby ktores z opisanych zyly w wodzie :(

pomozcie malenstwa ;P

wezyki
05-12-2012, 10:58
na 99% zatoczki
doskonale na pokarm dla niektorych ryb i zolwi wodnych

moje za mimi przepadaly

:)

Gerald
05-12-2012, 11:15
Ja też mam ileś takich ślimaczków (sam niewiem ile, chociaż przynajmniej 4), łażą sobie po ściankach, i za bardzo niewiem co wymagają, żywią się chyba (?) ochotką
albo roślinami wodnymi (sądząc po obgryzianiach).
Jeżeli chcesz mieć jakiegoś większgo ślimaka to polecam Ampularie.

aLiCe
05-12-2012, 11:37
mialam w akwarium rozne gatunki...
patrzac teraz po forum tutaj i po fotkach wg nazw (google rulez) mialam i zatoczki i ampularie..
te pasuja na ampularie chyba... nie wiem.. sa jeszcze za male bym sie kapnela..)
a dostaly sie albo z roslinkami z zoologicznego albo z kamykami z duzego akwarium heheh...

narazie szaleja po sciankach :) ale sa fajne :) jak sie szybko rozmnoza i namnoza czesc pojdzie do zolwi ale nei wszystkie...

WikToRia
05-12-2012, 12:39
ojaa jak to ampularie to wspolczuje :P hodowla..haha dobre sobie, nikt nie kupi ;) a mnoza sie jak cholera :P
sama mam w 22 chyba z setke tego, na szczescie kiryski czyszcza
pozdr.

Gerald
05-12-2012, 13:06
ja mam 2 ampularie i mi sie nie rozmnarzają, ale fajne sa. Ja kupiłem w Biofilu za 2 zł.

aLiCe
05-12-2012, 14:27
Wiktoria czemu nie? :P
niech sie mnoza mnie sie podobaja :P a jak bedzie nadmiar zolwie sprawe zalatwia, one pelne brzuszki a przyrost naturalny zostanie lekko pomniejszony..

aLiCe
05-12-2012, 14:31
a wlasnie nie zaszkodzi im czasem woda ktora juz jest tam prawie gesta?
w sumie nie zauwazylam u slimakow u mamy w akwarium zeby zaiwanialy po powierzchni wody tak jak po szybce hehehe.. u mnie tak robia :)

nom i co im zapewnic? roslinke?
grzalki potrzebuja? albo jakiegos innego sprzetu?
mam zamiarek potrzymac je w akwarium samotnie bez rybek takze wypadaloby cos wiedziec heheh...

Jaca
06-12-2012, 04:28
Przydałby się dokładniejszyopis tych ślimaków. Przede wszystkim ubarwienie oraz wygląd muszli (skręcona w stożek, czy może na płasko). no i ich orientacyjna wielkość...

aLiCe
06-12-2012, 11:19
4mm... od poczatku do konca nogi.. wiec niewiele moge powiedziec bo ja je ledwo widze :(
ale dam znac jak podrosna o ile podrosna i nie padna...

aLiCe
07-12-2012, 11:10
a wiec mama dzisiaj poszla do zoologa skad ma roslinki i okazalo sie ze przyniosla je z roslinkami..
sa to te z podluzna skorupka...

ponoc rozmnazaja sie jak sie zgniecie skorupke :o to prawda? bo cos trudno mi uwierzyc :(

Natkas
08-12-2012, 03:35
jej, co za drastyczne metody rozmnazania... brr... :) oczywiscie ze to nie prawda, ampularie czasem moga sie nie mnozyc tak jak np. zatoczki bo sa rozdzielnoplciowe, ale jesli te twoje to akurat samiec i samica to bedziesz miec hodowle:) wode slimaki lubia czasem taka bardziej zamulona, ale nie wiem dokladnie jak to u ampularii, przede wszystkim daj im roslinki ktore beda mogly obgryzac i zjadac z nich glony. mozesz im sypac tez bardzo rozdrobniony pokarm dla rybek - wtedy podplywaja do gory i "chodza" pod powierzchnia wody jedzac:) albo zbieraja z dna - tak robily zatoczki:)

aLiCe
08-12-2012, 05:46
ok thx :)
roslinke maja, a pokarm maja jeszcze jaki zostal po gupolach bo im ktos sypnal za duzio :] a jak mi ich malo moge przyniesc z zoologa wiecej bo kobieta je chciala zniszczyc gniotac skorupke :/ niszcza jej tam conieco..
a woda powiedzmy nei jest zamulona a po prostu jej gestosc (wody jako wody, bez dodatkow) niedlugo bedzie przypominala kisiel [lol]

pozdro

Natkas
08-12-2012, 07:53
tylko nie zapomnij ze mimo wszystko te wode trzeba czasem zmienic, chociazby ze wzgledu na zapach:) co za dziwna pani w tym sklepie:) u nas na ampulariach robia kasiore sprzedajac po 2,50 za sztuke a nie gniota im skorupki:/ powiedz tej pani ze traci zrodlo zarobku:) pozdrawiam

Jaca
08-12-2012, 12:03
Na pewno to nie jest ampularia. Amularie to duże ślimaki (no chyba że bardzo młode).
Wydaje mi się, że masz po prostu takiego zwykłego ślimaczka, który duży nie rośnie i bardzo dobrze się w akwarium namnaża. Nazwy łacińskiej niestety nie znam.

Radek. P.
06-01-2013, 06:22
Najleprzy pokarm dla zatoczków, to rybie mięso. Jak dasz im mrożoną stynkę to szybko urosną, albo złożą jaja. Do hodowli wystarczy 1 litrowe plastikowe akwarium, i jeśli mają żarcie (najlepiej ryby) to szybko się rozmnożą.

42d3e78f26a4b20d412==