PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie Ślimaki w akwarium



Tomek88
21-02-2013, 09:10
Mam pytanko jakiego gatunku ślimaki można trzymać w akwarium (- 50l), które nie zjadają roślin, żywią się glonami... Czy żaba szponiasta,danio, neonki, kirysy moga byc agresywne w stosunku do nich???


?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????
//( 0 )( 0 )\\
?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????

olimpia1400
21-02-2013, 12:12
nazywaja sie swiderki. sa malutkie, stozkowata skorupka z "klapka", rosna chyba do 1,5 cm, 2 cm to naprawde maks. Kolorek maja taki jasno brazowy, z ciemniejszymi drobniutkimi wzoreczkami. Nie niszcza roslin, zagrzebuja sie w podloze i troszke je "wzruszaja" (czyli pomagaja :) ) W dzien ich wcale nie widac, zeruja noca, jedza sobie resztki. Jezeli jest ich za duzo to podobno bardzo latwo je zlapac kladac cos smacznego na dno i wszystkie sie tam zleza, zapalic swiatlo w nocy i powyciagac zanim zwieja ;) Teraz chyba nie ma, ale byly na allegro. w Czestochowie w sklepie zoo kosztuja 50 gr - 1 zl /szt

AGAM
21-02-2013, 13:04
ja miałem takie małe zatoczki które mega dobrze czyściły akwa ale nie znam ich nazwy.

AGAM
21-02-2013, 13:09
ja miałem takie małe zatoczki które mega dobrze czyściły akwa ale nie znam ich nazwy.

Natkas
21-02-2013, 14:33
zatoczek rogowy mieszka sobie w kazdym prawie zbiorniku wodnym, mozna je zlapac, tylko ze bardzo szybko sie mnoza i po niedlugim czasie trzeba je znow odnosic do jeziorka:P mialam je i rzeczywiscie sa pozyteczne, fajnie tez jest je obserwowac

olimpia1400
22-02-2013, 00:23
ojej, dopiero doczytalam co ty w tym akwa trzymasz :) zaba szponiasta jest chyba jeszcze bardzo malutka? ona ci nie zje rybek?
ja tez mialam kiedys ale zdechla chyba po 2 miesiacach.

Gerald
23-02-2013, 04:30
Olimpia1400 - Żaba szponiasta pod warunkiem że ma dużo żarcia nie powinna atakować innych mieszkańców akwa. U mnie jest układ:

Żaba szponiasta -> 4x karlik szponiasty, 2x krewetka, glonojad, 2x ampularia, małe ślimaczki.

Wbrew pozorom żaden z tech mieszkańców nie ucierpiał, a żaba szponiasta jest duża.

Kiedyś miałem bojownika syjamskiego (w sklepie nie powiedzieli że jest agresywny)
to cały czas maltretował "żabę szponiastą", natomiast ona wogóle nie przejawiała agresij.

olimpia1400
23-02-2013, 15:28
hahaha, nie ma to jak dobre info w sklepie, prawda?? ja kiedys kupilam raczka, nie wiem jakiego, po prostu raczka do akwa. mieszkal sobie z rybami i bylo spoko... i cos te nowe skalary byly tak agresywne... dopiero jak skalary zaczely miec poodcinane pletwy i to tylko dolne, to cos mi zaswitalo. jak pocial bojownika, to ledwie go uratowalam przed kibelkiem.. noc juz w sloiku spedzil i do sklepu. :/ Mial nie byc agresywny i prosze.. :///
co do zaby to przez czas jak ja mialam nie sprawiala problemu. fajny zwierzak :)

josetsu
21-07-2013, 07:20
co do slimakow to polecam swiderki-super czysciciele dna, zatoczkow nie polecam bo mnoza sie w niewyobrazalnym tepei i bedziesz mial problem jak je wytepic, ampularia to tez dobry slimak a do twojego akwa z 4 takie byly by ok to dosc duze slimaki ale ciezko je rozmnozyc choc mi sie udaje!!! co do raczkow to ktos wspominal ze kupil-pewnie raczka kubanskiego-one jak sa malenkie jeszcze jako tako w akwa poznie j bron Boze nie dosc ze do ryb to i do roslin sie dobiora!!! a zaba szponiasta to nie az taki wielki drapieznik byle byla najedzona ona raczej za rybami nnie poleci, ale jednak bardziej polecam karlika szponiastego!! macie pytania co do akwa piszcie do mnie!!!

42d3e78f26a4b20d412==