PDA

Zobacz pełną wersję : Achatina niejadek



puch
23-05-2013, 17:58
Witam
Jestem nowa na tym forum, ale mam nadzieje szybko sie zadomowić. Jestem szczęsliwa posiadaczka Achatina Achatina. Niestey mój ślimak mimo spelnieniu wszystkich warunków jest niejadkiem. Je tylko raz na tydzień i to tylko ogórka. Innymi rzeczami gardzi. Jest w zwiazku z tym maly (mialam porownanie gdyz widzialam z tego samego miotu slimaka ktory byl trzy rzy wiekszy od mojego).
Wapno je ale tez wybrzydza. Martwie sie o niego. Szczegolnie tym ze nie chce jesc. Co może być przyczyna takiego stanu>? Poradzcie coś. Pozdrawiam

MataManX
24-05-2013, 01:09
A czym go karmisz ?? one uwielbiają wodniste pokarmy typu ogórek, kabaczek i inne podobne sałata jest także dla nich przysmakiem. Powiedz także jakich jest rozmiarów i w jakim jest wieku bo np moje ślimaki mimo że są w tym samym wieku mają wielkość od 4 do 6 cm skorupy a są karmione tak samo.

puch
24-05-2013, 05:10
Skorupke ma wielkości 9 cm. ma 8 miesiecy. Je ogorek, ale daje mu tez salate, cykorie, jablka, liscie rzodkiewki, truskawki, mlecze itp. A on jak juz cos je to tylko ogorka. Ryje tylko w podlozu, czasami sie zasklepia wiec wiem ze ma za zimno. Ma juz odpowiednia temperature, ale i tak jest malo ruchliwy. Ozywia sie tylko wtedy gdy biore go na reke. Potrafi pelzac i pare godzin, a jak go wkladam do terrarium to zaraz sie zagrzbuje.Po za tym mimo ze ma dostep do sepii to jego skorupka jest nieladna tak jakby popekana. Bardzo mnie martwi jego stan. Pozdrawiam

MataManX
24-05-2013, 15:23
rzeczywiście mało moje achatiny mają max 4 mies i od 4 do 6 cm skorupy, co do warunków to poza temperaturą wilgotność ma wpływ na aktywność i zagrzebywanie się ślimaka. Jeśli chcesz coś co mi się wydaje lepsze dla niego jako źródło wapnia to podawaj mu skruszone skorupki jajek, posyp nimi całe terra i jedzenie sprzątnie je ciągu kilku dni, moje tak robą, mają śliczne skorupki a spękania bardzo szybko odbudowują :P

puch
24-05-2013, 17:33
Czy jajka wczesniej gotujesz czy tylko myjesz goraca woda? I czy maja byc poprostu pokruszone na wieksze kawalki czy na mial=proch.?
Pozdrawiam

MataManX
25-05-2013, 02:57
co do jajek to jak się trafi od jajecznicy, po ugotowanym jajku. Tylko polewam je wrzatkiem i kruszę dla większych ślimaków mogą być kawałki ok 1-2 mm dla maluchów nielmalże proch

puch
25-05-2013, 07:10
Dzieki jak cos sie poprawi to dam znac.

42d3e78f26a4b20d412==