PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytan do ekspertow:)



josetsu
31-08-2013, 03:39
czesc!
mam kilka pytan zawsze zajmowalem sie slimakami wodnymi a teraz dostalem achatiny a wiec:
1-dostalem okolo 100jaj achatin i widze ze cos tam sie legnie ale skorupki tych slimaczkow sa przezroczyste i przygladajac sie dokladnie nie widze zadnego "miesa" w srodku-zy to normalne?
2-jaja mam w substracie ale czy powinny byc na powierzchni czy moze zakopane?
3-co dawac na poczatku takim bablom-wiem ze jedza wszystko ale co najlepiej?
4-w jakim terra je trzymac bo do doroslych ich raczej nie wsadze?
Narazie to chyba wszystko-czekm na odpowiedz i pozdrawiam!!!

MataManX
31-08-2013, 05:34
josetsu napisał(a):

> czesc!
> mam kilka pytan zawsze zajmowalem sie slimakami wodnymi a teraz
> dostalem achatiny a wiec:
> 1-dostalem okolo 100jaj achatin i widze ze cos tam sie legnie
> ale skorupki tych slimaczkow sa przezroczyste i przygladajac
> sie dokladnie nie widze zadnego "miesa" w srodku-zy to
> normalne?

Młode są przezroczyste prawie kompletnie, przes skorupę wyglądają jakbyb była wypełniona pólrzezroczystą płynną masą. Dopiero po nakarmieniu zobaczysz zarys przewodu pokarmowego itd. Po lewej stronie skorupy jest pulsujący organ - to jest serce - z czasem zobaczysz także naczynia krwionośne a jak ślimaczki będa miało ok cm to zciemnieją i nie będzie nic widać.

> 2-jaja mam w substracie ale czy powinny byc na powierzchni czy
> moze zakopane?

jest to raczj obojętne czy będą w ziemi czy na powierzchni aby udało ci się utrzymać prawidłową temp i wilgotność u mnie wykluwały się młode z jaj zarówno na jak i pod powierzchnią

> 3-co dawac na poczatku takim bablom-wiem ze jedza wszystko ale
> co najlepiej?

możesz podawać praktycznie to samo co dorosłym byle by było miękkie i z dużym dodatkiem wapnia wtedy nie będą sobie obryzały skorup w poszukiwaniu budulca dla swoich pancerzyków.

> 4-w jakim terra je trzymac bo do doroslych ich raczej nie
> wsadze?

Może być cokolwiek ja swoje trzymam w takich pudełkach w jakich kioskarze trzymają cukierki. Robisz dziurki i jest good. Możesz je od razu do faunaboxa wsadzić. Z dorosłymi bym ich nie trzymał ze względu na to że ślimaki poruszając się tratują wszystko przed sobą i taki maluch mógłby zostać zgnieciony gdyby się dostał między pancerz dorosłej achatiny a szybke terra.

> Narazie to chyba wszystko-czekm na odpowiedz i pozdrawiam!!!
Także pozdrawiam :)

josetsu
31-08-2013, 09:09
co do pokarmu z duza iloscia wapnia, to co to ma byc ja daje salete owoce ale co dla tych maluchow zeby jadly,przeciez nie dam im chyba skorupek! a moze dac im skorupy slimakow wodnych?

MataManX
31-08-2013, 09:58
Dasz im skorupki jaj starte niemalże na proch będą jadły je jesli posypiesz nimi pokarm.

Gerald
31-08-2013, 15:22
Albo kup w zoologiku tzw. sepię, lub weź kamień z czajnika, to też jest dobre źródło wapnia. Jednak pamietaj żeby ono zawsze było, w przeciwnym razie skorupka twojego ślmaka rozsypie się kiedy tylko ją dotkniesz.

42d3e78f26a4b20d412==