PDA

Zobacz pełną wersję : wzrost



josetsu
08-09-2013, 09:46
jak szybko rosna achatniny? w jakim czsie osiagaja wielkosc 1 cm skorupy itd-i czy zalezy to od zroznicowanego pokarmu!!!

MataManX
08-09-2013, 10:20
josetsu napisał(a):

> jak szybko rosna achatniny?

Zależy jakie, zalezy to od wieku, warunków w jakich są trzymane, gatunku i pokarmu.

w jakim czsie osiagaja wielkosc 1 cm skorupy itd

Zależy od gatunku - A. achatina albo A.fulica - mniej niż miesiac - Achatina iredalei - prawie 2 miesiące. Warunki jak wyżej napisałem też są ważne.

> i czy zalezy to od zroznicowanego pokarmu!!!

Tak.

http://terrarium.com.pl/forum/download.php?109,1404/Kopia%20IM006018_resize.jpg.


dla porównania masz tu:
A.fulica 3 (4 cm skorupy) i 6 miesięczne (11-12 cm skorupy)
2 miesięczne A. iredalei (niecałe 2 cm skorupy)
Okołok miesięczne A. reticulata - (niecały centymetr)

josetsu
08-09-2013, 10:24
nie z diablem nie tanczylem ale z diablica tak:) chodzi mi o fulica mam mlode-wylegaja sie z jajeczek daje im salate ale nie wiem czy cos jeszcze jablko tez daje i zmienole skorupki kurzych jaj ale nie wiem czy cos jeszcze i jeszcze pytanko przy okazji:
w jakiej temp trzymac jajka zeby sie wylegaly bo ja trzymam w 25 stopni!!!

MataManX
08-09-2013, 10:28
Sałata jako pokarm jeszcze przejdzie, ale nie na dłuższą metę (szczawiany). Ja staram się jak najbardziej urozmaicić swoim dietę. Co do inkubacji to wiem że między 22 a 30 C nie powinno być problemów z tym. Może co najwyżej zmienić się czas inkubacji. moje mają ok 24 C, wysoką wilgotność i za jakieś 2 tyg powinienem się przekonać czy to jest właściwa metoda inkubacji.

Jak radzisz sobie ze zjadaniem jaj przez Achatiny ?? moje byki wszystko co składały to chyba zjadały bo udało mi się ocalić tylko kilka jaj które złożyły przy mnie.

josetsu
08-09-2013, 11:06
ja jaja dostalem od kumpla razem z cala hodowla jest ich ze 100 i nie wiem jak on to zrobil!!! urozmaicasz direte tzn? podaj jakie pokarmy!

MataManX
08-09-2013, 11:11
Heh niech zgadnę od Gadina ?? Ja mam część fulic i iredalei od niego :)
Moje achatiny jadły już wiele rzeczy wymienie to co pamiętam:

Ogórek
Jabłko
Pomidor
Marchew - gotowana
Buraczki - gotowane
Sałata
Fasolka szparagowa - całe strąki
Truskawki
Liście Malin
Ziemniaki - najchętniej jedzą obierki lub wąskie paski bo im się je łatwo gryzie

Teraz chcę jeszcze dodać do diety liście fasoli - w tym tygodniu chcę ją zasadzić w skrzynce na oknie :)

42d3e78f26a4b20d412==