PDA

Zobacz pełną wersję : wiek ampulari?dziwny gatunek



frosh
27-09-2013, 10:55
Czy ktoś wie jak długo może żyć ampularia moje mają już 5lat.W moim akfa zalęgły się zatoczki teraz trzymam je w słoiku czy duże one rosną i w jakim tępie się romnażją?? oprócz zatoczek mam też inne ślimaczki ich muszle są całkowicie płaskie i koloru jasnego brązu czy ktoś wie co to za gatunek??


z góry dzięki;)

josetsu
27-09-2013, 16:33
nie chce byc nie uprzejmy ani zle zrozumainy ale ty zadajesz takie dziwne i glupie pytania ze to masakra-poszukaj sobie o zatoczkach wsrod postow-mnoza sie gorzej niz zaraza a co do wieku ampularii to gratuluje nigdy nie slyszalem o tak starych ampulariach!!-one musza byc gigantyczne!!

frosh
28-09-2013, 04:17
Nie sadze że by były takie wielkie:/mają jakieś 5cm do 7cm długości skorupy ostatnio się o nie niepokoje bo wychodza poza wode. A choduje je z żabkami a wcześniej z krabami i (żywią się wyłącznie roślinkami w akfa i resztkami pozostowianymi przez karliki)

josetsu
28-09-2013, 11:24
to ze wychodza z akwa a nie akfa to normalne dla nich-chca zlozyc jaja dokladnie kokon/skladaja go poza woda/najlepiej jakbys mial przykryte akwarium szyba albo przykrywa wtedy zabezpieczysz sie przed tym ze nie wyjda poza akwa i ze zloza kokon-kokon bedzie nad woda i po pewnym czasie poltora do dwoch tygodni zauwazysz ze kokon jest pokruszony i ze masz pelno malutkich bialych kuleczek na szybach-to znaczy ze wylegly ci sie ampulkarie-a co do wieku 5lat to dalej mam watpliwosci-czekam na opinie innych-a wielkosc 5-7 to norma myslalem ze bedziesz mial je wieksze!

SuperObiś
28-01-2014, 13:37
Jak na moje to też bardzo wątpliwe. Moje ampularie zdychały dużo szybiej. Może masz coś innego. A co do wyłażenia to one tak składają kokony. Pełno tego paskudztwa miałem w akwa, ale sporo padło... ciekawe dla czego. Ślimaki w akwa znalazły sie przypadkiem, nie interesowałem się nimi. Prawie.

42d3e78f26a4b20d412==