PDA

Zobacz pełną wersję : Miękka skorupka - co robić?



adamos
05-11-2013, 07:20
Witam
Mam 3-3,5 cm achatiny
Karmie je: pomidor, jabłko, pietruszka + nać, marchewka, czasem jakaś kapusta, pieczarka, sałata, itd.. od czasu do czasu sypie im płatkowany pokarm dla rybek jako uzupełnienie diety – zawsze mają kawałek sepii.
Temperatura pokojowa i duża wilgotność.
Cały dzień siedzą zakopane i wychodzą tylko nocą.

I tu jest problem ich skorupki są bardzo miękkie – strach je brać na ręce żeby ich nie uszkodzić – a pod palcami czuć jak się uginają.

Poradźcie mi, co mam zrobić. Winniczki (i żółto brązowe ślimaczki) tej wielkości mają już twardą skorupkę a przynajmniej znacznie trwalszą od moich pociech.
Zmiana diety?
Temperatura?
Zmniejszyć wilgotność?
Całe żarcie sypać sepią?
A może coś jeszcze?

Adam

kac
05-11-2013, 11:28
Mam warunki podobne do twoich i ślimaczki wzrostu takie jak twoje. Nie mam żadnych problemów. A Sepie masz w jednym kawałku? Lepiej zetrzeć dla mniejszych ślimaczków.

ross
05-11-2013, 12:17
Mam warunki podobne do twoich. Tylko ze u mnie leza jeszcze kawalki wapna dla papug, moze dla tego wlasnie twoje slimaki maja miekkie skorupy bo maja za malo wapna.

kroliks
05-11-2013, 14:34
może daj im troche skorupek po kurzych jajkach albo kredy ale rób to na własną odpowiedzialnośc żeby potem nie bylo na mnie

Gerald
08-11-2013, 04:00
może być jeszcze kamień z czajnika, jako źródło wapnia...

josetsu
09-11-2013, 03:51
adamos swpia jest dobra ale lepiej ja pokrusz i posypuj nie podawany pokarm wtedy slimaczki nie maja za bardzoi wyboru i wcinaja 2 w jednym!! powinno pomoc-mozesz tez dac kamien z czajnika, skorupki jajek, albo co ja stosuje ostatnio zmielone skorupki moich zdechlych slimakow z akwarium-posypuje zarcie i wszystko jest ok!!

Norbi
11-11-2013, 09:38
Ja swoje ślimole nie karmiłem sepią, ale dawałem najzwyczjniejszą skorupką jajek i miały piękną skorupę.Wrzyć im kilka skorupek i powinny jeść, a jak nie to posypój jedzenie startą białą kredą i powinno pomóc.

Czarna Mamba
13-03-2014, 11:11
Na pewno mają za mało wapnia. Ja swoim ślimaczkom posypuję jedzonko startą kostką wapienną dla papug z dodatkiem skorupek jaj i ślimaki wcinają 2 w jednym. Można też podawać kamień z czajnika albo startą kredę, chociaż ja bym tej ostatniej nie polecała. Nie wiadomo jakie może zawierać domieszki.

42d3e78f26a4b20d412==