PDA

Zobacz pełną wersję : Czego tak?



Conqueror
26-03-2014, 13:08
Może i to duperel ale i tak na tym forum nudno jest...
Jak ostatnio przemyłem ślimaki pod ciepłą (nie gorącą) wodą (tak jak jest napisane w opisie)... zauważyłem że jednemu z nich zeszła skorópka i powstał bombel na jego cielektóry chyba póżniej pękł!! Pewnie zdechnie ale dlaczego tak siędzieje? Może nie powinno się przemywać ślmaków pod wodą tylko je zraszać ?
Wogóle to kiedy te ślimaczki będą miały mocniejsze skorópki bo narazie to nie można ch na rękę wziąść...

pzdr.

koleś
26-03-2014, 13:22
dawaj im skoryupki z jajek, bo mogą mieć za mało wapnia ;)

josetsu
26-03-2014, 13:33
napisz co to za slimaki! pewnie jakis achatiny!!!!! wiec maja miekkie skorupki albo-sa malutkie (mlode) albo brak im wapnia i trzeba im go zapewnic!! tzn-skoprupki jaj, kruszona na pokarm kresa, sephia, kamien z czajnika, muszle innych slimakow-pokruszone i cale!!!!

a co do tej sprawy z tym czyms:) wiec sadze ze to male slimaczki i ingerencja wody-cieplej czy zimnej spowodoala uszkodzenie skorupy(mowisz ze zeszla skorupa ale w jaki sposob calkowicie ja stracl czy sie ukruszyla???) ja nie przemywam swoich slimakow pod ciepla woda wole zraszac je jak i terrarium raz na jakis czas cipla woda, taka o temp pokojowej lub minilalnie ciplejsza!! nie ma sensu ich samych przemywac!!
nie wiem co spowodowalo powstania tego czegos na skorze-moze oparzenie-choc woda byla tylko ciepla ale mozae za ciepla, moze cos innego-na to pytanie raczej nikt nie jest w stanie odpowiedziec:(


zraszaj terra i slimaki, podawaj urozmaicony pokarm wraz z wapniem!!!!

Conqueror
27-03-2014, 10:32
zeszła mu połowa skorupki... może sobie odbuduje ale był to niezły kawał... Wapnia mają dużo.. ale dam jeszcze więcej...

42d3e78f26a4b20d412==