PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja ptasznika



Ptarantirii
14-04-2012, 04:16
Mam Gigasa i chce go zarejestrować,jak? i gdzie?

morda
14-04-2012, 08:34
Gigas nie jest obiety CITES. Nie musisz rejstrować.

Fryta
15-04-2012, 14:38
Rejestracji podlegają tylko ptaszniki z rodz. Brachypelma (wszystkie gatunki). Są one w II załączniku do Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

Korgan
17-04-2012, 06:40
Rejestracja ptasznika jest pewnie dosć trodna bo jak wiadomo wszystkie są jadowite. Więc np H. lividum nie musze rejestrować bo nie jest w cites więc mam pająka legalnie, z drógiej strony polskie prawo mowi ze hodowanie jadowitych gatunków w warunkach domowych jest zabronione. Wiec nierozumiem co zrobić zeby pewnego dnia nie zabrali mi pajaka i czy wogule mają takie prawo?

Fryta
17-04-2012, 15:26
Wszystko zależy od interpretacji przepisów. Miejmy nadzieję, że pod tym względem też w końcu bedziemy sie dostosowywac do Uni i u nas w końcu bedzie można potrzymac sobie w domu pajączka.

Antoni Wróbel
20-04-2012, 14:17
Unii? Unia jest to biurokracja dwa razy większa niż teraz u nas. Nie mówię, że teraz u nas jest dobrze - wręcz przeciwnie, ale wolałbym dostosowywać się do Stanów, a nie do Unii.
Poza tym słyszałem o jednej rozprawie, z której wynika, że zwierzęciem jadowitym (a tym samym nielegalnym) w świetle naszego prawa jest zwierze, którego trucizna jest w stanie zagrozić zdrowiu, bądź życiu zdrowego człowieka. Więc prawo w tym przypadku nie jest takie złe, choć nie sprecyzowane. Gdyby było dokładnie tak, jak mówicie i byłoby to egzekwowane, to nie można by było chodować Polsce na przykład pszczół.
Rzeczą bardziej problematyczną jest wpis dotyczący zwierząt niebezpiecznych... A jest chyba taki. Co to ma do cholery być zwierzę niebezpieczne?! Moi znajomi wypuszczali no swój ogródek 5-metrowego Pytona tygrysiego (Python molurus), mieszkając przez ścianę (były to domki szeregowe) z policjantem i nie spotkały ich z tego tytułu żadne przykre konsekwencje (tylko wąż im uciekł pewnego dnia :)). A dla odmiany słyszałem, jak postawili przed sądem gościa, który chodował Natrix helvetica, bo jakiś urzędnik wyczytał, że wąż ten może mieć toksyny w ślinie.
Jednym słowem precz z biurokracją! (I komunizmem :)

Pozdrawiam

Salem
29-04-2012, 02:35
No właśnie! A jak udowodnić, że pająk ma jad niebezpieczny dla dorosłego zdrowego człowieka?

Fryta
29-04-2012, 04:47
Juz od pewnego czasu jest szykowane rozporzadzenie z listą gatunków podlegających ograniczeniom ze wzgledu na zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia człowieka. W tej chwili trwaja konsultacje odnośnie tej listy.

42d3e78f26a4b20d412==