PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja rejestracji zwierząt CITES'owych



SNAKES
17-04-2012, 03:53
Witam,

na stronie snakes.pl (http://www.snakes.pl) w dziale CITES umieściłem informacje na temat CITES oraz rejestracji, wraz z wzorami dokumentów przygotowanych przez PST.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych - wiem, że ta instrukcja już kilku osobom pomogła i pomyślałem sobie że to odpowiedni temat na listę o CITES:)

Pozdrawiam

Fryta
17-04-2012, 15:24
moim zdaniem bardzo odpowiedni :)

akasza
18-04-2012, 02:54
Teraz to juz wszystko zalezy tylko od urzednikow. Na szczescie z doswiadczenia wiem, ze przynajmniej we Wroclawiu nie ma z tym zadnych problemow.

Pozdrawiam i powodzenia wszystkim rejestrujacym "gadzięta".

jowinka
18-04-2012, 05:10
postanowiłam dowiedziec sie czy pyton regius podlega rejestracji w tym celu przeczytałam rozporzadzenie nie znalazłam regiuska ale w kontekscie wielu wypowiedzi można dostrzec koniecznosc rejestrowania również pytonów królewski szczerze mówią zgłupiałam czy ma go rejestrowac czy też nie. Kupiłam węza w sklepie sprzedawca powiedział ze zadnych papierów nie wydaje sie przy sprzedaży jakis czas później okazało się ze wąż ma wszczepiony chip z nr nie mam pojęcia co w związku z tym??? czy oznacza to ze juz jest zarejestrowany jesli tak to dlaczego nie było w sklepie jego papierów???

SNAKES
18-04-2012, 05:18
Cześć

pyton królewski jak wszystkie węże z rodziny boidae podlega rejestracji.
Sprzedawca albo nie wiedział o tym, albo po prostu Cię okłamał.

Jeśli chodzi o chip identyfikacyjny - wcale nie oznacza on, że wąz jest zarejestrowany, to jest raczej odpowiednik znakowania pojazdów, żeby można było w przyszłości stwierdzić czyje to zwierze.

Pozdrawiam

jowinka
18-04-2012, 05:52
dziękuję Snakes, nie bede w tej chwili wnikac czy klamał czy nie :))biorąc pod uwagę ze sam jest terrarystą :)) oczywiscie dzwoniłam juz do moich ukochanych władz ale tam to juz zupełny ciemnogrod pozwoliłam sobie odesłac panie urzedniczki na twoja stronę z info o cites i teraz czekam co z tego wyniknie :)
pozdrawaim

SNAKES
18-04-2012, 05:59
Cześć,

niech się panie urzędniczki zapytają w Ministerstwie Środowiska - tam dostaną odpowiednie wytyczne i nie powinno być problemu z zarejestrowaniem:)
Zawsze będzie im łatwiej przyjąć opinię z takiego źródła.

Pozdrawiam

Krzysztof.W
18-04-2012, 12:51
Słuchaj, Jowinka w którym miejscu twój wąż ma wszczepiony chip.?
I w jaki sposub go wykryłaś?.

Fryta
18-04-2012, 14:32
I jaki to system chipowania? (jest ich chyba kilkanascie).

jowinka
18-04-2012, 23:55
Frytuniu niestety nie mam pojęcia jaki to system chipowania

Fryta
19-04-2012, 02:15
Szkoda :)
Przy próbie odczytu może udać się to rozpoznać. A znajac system i numer można będzie wyśledzić przeszłośc tego węża. Warto chyba spróbować.
Dalej nie wiemy jak go wykryłaś? I gdzie się znajduje?

jowinka
19-04-2012, 03:34
Frytko opisałam dokładnie w liście o wężach w temacie promiennik 350W

Fryta
19-04-2012, 14:45
ok dzięki :)

42d3e78f26a4b20d412==