PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja Cites wcale nie taka prosta jak się wydaje :))



Azazzell
24-04-2012, 05:04
W Krakowie w Urzedzie Miasta na os. Zgody 2 znajduje się biuro w Którym mozna zarejestrować zwierzeta Citesowe. Jakby się wydawało prosta sprawa. Wypełnić podanie itd.. Jednakże mozna zarejestrować tylko zwierzęta, które już mają wystawiony papierek Citesu w innym przypadku nie ma szans.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie jest dokładnie napisane stwierdzenie że:
cyt;
"zwierzeta Citesowe zakupione przed majem 2002r. nie muszą posiadać papierka cites ani innych dokumentów potwierdzających ich urodzenie i kupno".
Jesli ktoś wie kto to i gdzie napisał proszę o linki do tych stron.
Również proszę o kontakt osoby, które już dokonały restracji nieposiadając wcześniej żadnych dokumentów kupna, citesu i urodzenia.

I oczywiście pytanie do PST Czy Wy robicie coś w tym kierunku, aby można było legalnie zarejestrować zwierzaki chronione Kowencją Waszyngtońska?

SNAKES
24-04-2012, 05:08
Witaj,

zapraszam na snakes.pl (http://www.snakes.pl) w dziale CITES jest wyjaśnienie, na jakie akty i podstawy prawne należy się powoływać przy rejestracji zwierząt zakupionych przed 1 maja 2002.
Opinia Ministerstwa Środowiska w tej sprawie jest jednoznaczna - takie zwierzęta mogą być rejestrowane bez dokumentów, na podstawie oświadczenia woli. Jeśli Panie w urzędzie zadzwonią do Ministerstwa - taka opinię uzyskają.

Pozdrawiam

newneo
24-04-2012, 05:28
a czy jest jaka kolwiek shansa aby zarejestrowac pajaki brachypelma zakupione po tym terminie? Pytałem w wielu sklepach i zaden nie daje na pajaki obięte CITES zadnego dokumentu... paranoja...

DJP
24-04-2012, 05:49
Ja zadzwoniłem do swojego urzędu w Otwocku koło Warszawy a tam najpierw nie wiedzeli o co chodzi a jak imi wyjaśniłem potem powiedzeli że oni nie rejestrują i że tylko jedno miasto (któr mi nie powiedzieli) rejestruje zwierzaki.

EwaK
24-04-2012, 13:38
Zbierając dane do tabeli na stronie PST otrzymałam informacje m.in. z Bydgoszczy, Grodziska Mazowieckiego, Jeleniej Góry, Łańcuta i Opola, i wszystkie te rejestracje dotyczyły zwierząt zakupionych przed majem 2002 i były dokonywane na podstawie oświadczenia woli.

Podejście urzędników jest krańcowo różne, wszyscy czytaliśmy o słynnym nalocie policji i innych kontrolerów, czy o pomyśle wożenia gada z centrum Polski do Wrocławia w celu - naprawdę nie wiadomo w jakim. Ale są też pozytywne przykłady, np. Lublin (gdzie urząd wydał specjalną ulotkę informacyjną), Wrocław, gdzie w urzędzie przygotowano odpowiednie formularze, Szczecin, w którym na moje pytanie, gdzie rejestrować od razu podano mi informacje mailem a na stronie miejskiej w tym samym dniu pojawiła się odnośna informacja (choć tu nie mam jeszcze informacji od osób, które coś rejestrowały, więc nie mogę powiedzieć, jak jest w praktyce).

POzdrawiam
EwaK

reed
27-04-2012, 05:01
Czy ktos z Chorzowa probowal rejestracji ?
Moze moglby sie podzielic wrazeniami ?

Dodi
28-04-2012, 13:33
Gdyby panie w Urzędzie miały problemy,niech zadzwonią do Świętochłowic tam rejestracja przebiega łatwo,miło i przyjemnie.
Pozdrawiam Dodi

42d3e78f26a4b20d412==