PDA

Zobacz pełną wersję : opis oznakowania - brachypelma albopilosum



hlaskover
30-04-2012, 14:24
Witam!
Proszę o info, jaki nr wpisać na wniosku PST w rubryce "opis oznakowania" dla brachypelmy albopilosum (ptasznik kędzierzawy). W opisie gatunków II załącznika konwencji waszyngtońskiej przy ARANEAE
Theraphosidae znalazłem nr 417.
I keszcze jedno pytanie, wiem, że wszystkie brachypelmy są na liście Cites - dlaczego w gatunkach zał. II wymieniona jest wyłącznie Brachypelmides klaasi.

W oczekiwaniu na info z góry za owe dziękuję

Z pozdrowieniami

gajowy hlas

Darz Bór!!!

pepre
30-04-2012, 14:54
brachypelmides klassi podobnie jak aphonopelma albiceps i pallidum maja odnosniki = 417 co oznacza ze formalnie zostaly wlaczone do rodzaju brachypelma. podbnie jak wszystkie inne pajaki tego rodzaju znajduja sie na appendiksie drugim. w opisie oznakowania nie musisz wpisywac nic.

Fryta
30-04-2012, 15:32
W rubryce "Opis oznakowania" wpisuje się te dane TYLKO gdy oznakowanie trwałe istnieje (obrączka u ptaków, tatuaż, numer na plastronie u żółwi, chip, itp). Raczej nie znajdziesz oznakowania na swojej Brachypelmie gdyż pajęczaków sie nie znakuje.
Jak wspomniał pepre wszystkie Brachypelmy (w tym także włączone do niech: brachypelmides klassi, aphonopelma albiceps i pallidum) sa w załączniku II Konwencji Waszyngtońskiej.
Oznaczenie =417 to tyle iż gatunki tak oznaczone są już formalnie włączone do rodzaju Brachypelma.

hlaskover
01-05-2012, 03:51
i cóż, tak jak myślałem...
Panie w wydziale ochrony środowiska i rolnictwa w Gorzowie powiedziały, że jeszcze nic za bardzo nie wiedzą i odesłały mnie z kwitkiem...:(

byłem też w starostwie powiatowym. Jedno co mieli to wniosek rejestracyjny żywcem zerżnięty z wzoru opracowanego przez PTS. Dowiedziałem się też, że za rejestrację płaci się 5 zł a za wydanie dokumenturejestracyjnego - 11 zł.

pzdr

hlas

42d3e78f26a4b20d412==