PDA

Zobacz pełną wersję : W Krakowie czekają na nowelizację ustawy o Ochronie Środowis



Azazzell
02-05-2012, 05:33
JAk w temacie. Próbowałem zarejestrować zwierzątka Citesowe zakupione przed majem 2002r ale bez skutku. Pani w urzedzie twierdzi, że nie ma takiej prawnej mozliwości rejestracji. Otrzymała informację z Departamentu Ochrony Środowiska w Warszawie, żę każdy urząd na własną rękę może dokonać takiego wpisu na podstawie oświadczenia woli. Jednak nie musi tego robić. Może czekać na nowelizację ustawy i tak właśnie odbywa się to w Krakowie.
Ponadto uzyskałem informację, że jesli dojdzie to rejestracji na podstawie oświadczenia woli to zwierzęta zostaną zarejestrowane jako obecne na terytorium RP legalnie. Jednak ja nie dostanę papierka z rejstracją CItesu i z nadanym numerem rejestracji dla każdego zwierzaka. Czyli jak rozumiem nadal nie są do końca legalne. A ponadto na takiej podstawie nie mogę rejestrować potomstwa po tych zwierzakach. Jednym słowem błędne koło.
Proszę o pomoc w tej sprawie jesli ktoś uzyskał papierek z numerkeim Citesu lub tylko zarejestrował obecność tych zwierzaków w Polsce. Prosze o podanie w jakim urzedzie tego dokonał, jego adresu i nazwiska urzędnika. Może w to coś pomoże.

Pozdrawiam wszystkich borykających się z problemem rejestracji :)

El Shuya
02-05-2012, 07:11
Dokładnie - też tam dzisiaj byłem i pani Jola(miła kobieta) powiedziała dokładnie to samo, więc chyba poczekam.A i dla ludzi z Krakowa-można to będzie załatwić na osiedlu Zgody 2 (Nowa Huta) 4p.pok 411(mogą ich gdzieś przenieść za kilka miesięcy więc nie na 100%)A i jeszcze tel.(012)644 00 25.(proponuje jednak jeszcze poczekać)

dr Robert
02-05-2012, 13:57
Może ktoś wie coś więcej o zamiarach MŚ w kwestii tej nowelizacji. Tylko z mediów wiem, ze z rejestracji wypadną podobno rośliny, ale czy zostaną wszystkie gatunki zwierzat. Może warto byłoby zadziałac aby wyłaczyli najbardziej popularne i uzyskiwane głównie z farm i hodowli legwany zielone, kameleony jemeńskie czy Phelsuma madagascariensis grandis (podobnie jak to jest w Czechach). To jest jedyny moment gdy można naciskać na zmiany w ustawie satysfakcjonujące terrarystów !
I drobiazg: chodzi raczej o nowelizacje ustawy o ochronie przyrody, a nie środowiska.
Nie wiedomo w jakim kietrunku pójdą zmiany, na razie obowiązuje ustaw, która jest więc przed 1 listopada chyba warto mimo wszystko je zarejestrować.

EwaK
02-05-2012, 16:13
Na bieżąco o pracach Sejmu można poczytać wchodząc na http://www.sejm.gov.pl a potem "Prace Sejmu" i "projekty ustaw w toku prac Sejmu", mozna tez poczytać stenogramy z posiedzeń.
Pozdrawiam
EwaK

sułek_
12-05-2012, 05:47
no to ciekawe czym teraz się wykręcą przed zarejestrowaniem gadów jeśli w nowelizacji przeszły wszystkie bez wyjątków?

42d3e78f26a4b20d412==