PDA

Zobacz pełną wersję : Nowelizacja ustawy - co rejestrować



dr Robert
06-05-2012, 15:00
W ostatniej "Polityce" można przeczytać krótką notkę na temat przygotowywanej nowelizacji ustawy o ochronie przyrody i jej części dotyczacej nowelizacji. Z tekstu wynika, ze przygotowywana nowelizacja będzie zawierała nakaz rejestracji płazów, gadów, ssaków i ptaków z I i II załącznika CITES, natomiast z obowiązku tego zostaną wyłączone bezkręgowce, ryby i rośliny. Oznaczałoby to, że hodowcy ptaszników z list CITES mieliby problem z głowy. Może przy okazji należałoby zadbać o jednolity formularz rejestracji dla całej Polski, jasne zasady rejestracji, wyrejestrowywania itp. A może także spróbować powalczyć o zniesienie obowiązku rejestracji na niektóre pospolicie trzymane i sprowadzane z farm lub rozmnażane dobrze w domach gatunki jak legwany zielone, felsumy madagaskarskie, kameleony jemeńskie czy niektóre dusiciele.

EwaK
06-05-2012, 23:06
Z chęcią przeczytam ten artykuł, bo na stronie sejmowej, do której ostatnio przesyłałam linka, nie mogłam znaleźć projektu zmian. Może tu będą namiary.
Pozdrawiam
EwaK

Salem
07-05-2012, 09:56
"A może także spróbować powalczyć o zniesienie obowiązku rejestracji na niektóre pospolicie trzymane i sprowadzane z farm lub rozmnażane dobrze w domach gatunki jak legwany zielone, felsumy madagaskarskie, kameleony jemeńskie czy niektóre dusiciele."

Ja jestem za, jak trzeba będzie to podpiszę się pod petycją :)

Metus
07-05-2012, 10:27
mam rozumiec ze nie musez lub nie bede musial rejestrowac kedziorka????

Dodi
07-05-2012, 17:16
No nareszcie jakieś pole do działania dla P S T.

vorax
20-05-2012, 10:49
tak!!!!

42d3e78f26a4b20d412==