PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnie pytania przed rejestracją... :-)



Lord_Leoric
20-05-2012, 13:49
Witam!

Lada dzien mam zamiar zarejestrowac mojego molurusa... (wkoncu! :)) I mam jeszcze 2 pytanka... Wiem juz ze czeba rejestrowac zwierzeta i rosliny znajdujace sie na I i II zalaczniku Konwencji Waszyngtonskiej... Gdzie moge znalesc jakas informacje na ten temat zeby moc na wszelki wypadek pokazac to urzednikowi w razie jakis problemow... (oby takich nie bylo... :-|).

No i drugie pytanie dotyczy jednego punktu wymienionego w ustawie:

"Art. 27e. 1. Przetrzymywanie roślin i zwierząt, o których mowa w art. 27d ust. 1, oraz ich uprawa i hodowla wymaga wpisania do rejestru.

2. Rejestry, o których mowa w ust. 1, prowadzi starosta właściwy ze względu na miejsce przetrzymywania roślin lub zwierząt oraz prowadzenia upraw i hodowli. Rejestr powinien zawierać:

1) liczbę porządkową,

2) datę dokonania wpisu lub wykreślenia z niego,

3) imię, nazwisko i adres posiadacza lub przetrzymującego,

4) adres miejsca przetrzymywania, prowadzenia uprawy lub hodowli,

5) wielkość powierzchni zajętych pod uprawę lub liczbę zwierząt,

6) nazwę gatunku w języku łacińskim i polskim, jeżeli polska nazwa istnieje,

7) opis oznakowania, jeżeli istnieje,

8) cel posiadania lub przetrzymywania,

9) numer i datę wydania zezwolenia na wwóz do kraju lub zezwolenia na pozyskanie,

10) numer i datę dokumentu wydanego przez urzędowego lekarza weterynarii, potwierdzającego urodzenie zwierzęcia w hodowli.

3. Obowiązek rejestrowania lub wykreślania z rejestru powstaje z chwilą wejścia w posiadanie lub wyzbycia się rośliny lub zwierzęcia, wwozu do kraju lub wywozu za granicę, a także powstania zmiany w danych rejestrowych. Wniosek o dokonanie stosownego wpisu lub skreślenia z rejestru powinien być złożony właściwemu staroście w terminie 14 dni, licząc od dnia powstania obowiązku.

4. Za dokonanie wpisu oraz wydanie wypisu z rejestru pobierana jest opłata skarbowa."


Obawiam sie wlasnie ze tego punktu (pogrubionego) moga sie urzedasy przyczepic poniewaz we wniosku o wpis przygotowanym przez PST nie ma czegos takiego... Czy ktos mial juz z tym do czynienia przy rejestracji?

I jeszcze jedno pytanie... W w/w wniosku widnieje rubryka "Dodatkowe informacje*" (gdzie *- dodatkowe informacje: data urodzenia, pochodzenie i stopień ochrony (wg rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 27 lutego 2002r. Dz.U. nr 3.
poz. 357), nr dokumentów rejestracyjnych rodziców, nr dokumentów rejestracyjnych poprzednich właścicieli.)

stopień ochrony - mam rozumiec ze tu chodzi o zalaczniki? I w tej wlasnie rubryce mam wpisac zalacznik II (bo na takim miesci sie pyton tygrysi)?


Z gory dziekuje za odpowiedzi!!!

Mam nadzieje ze ta rejestracja zakonczy sie sukcesem :) i bez zadnych glupich problemow problemow...



Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

Lord_Leoric
20-05-2012, 13:53
no okazalo sie ze nie 2 a 3 pytanka... :)

Aha... i moluruska zakupilem przed 1 maja 2002 roku... tak wiec bede probowal z tym oświadczeniem woli :)


Oby sie udalo...


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

Fryta
20-05-2012, 15:03
"2. Rejestry, o których mowa w ust. 1, prowadzi starosta właściwy ze względu na miejsce przetrzymywania roślin lub zwierząt oraz prowadzenia upraw i hodowli. Rejestr powinien zawierać: ...
5) wielkość powierzchni zajętych pod uprawę lub liczbę zwierząt, "

we wniosku PST jest miejsce na podanie liczby zwierząt (rubryka nr: 7 na wniosku, i nr: 9 na dokumencie rejestracyjnym).


"stopień ochrony (wg rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 27 lutego 2002r. Dz.U. nr 3. poz. 357), "

Nie zawsze stopień ochrony to numer załącznika (są przecież zwierzeta chronione innymi konwencjami niż CITES i też z tego wzgledu podlegajace rejestracji). Dokładniej mówi o tym podane rozporządzenie. Nie musisz tego wpisywać. Nie sa to dane niezbędne. To od urzednika zależy czy chce wpisywać wszystko, czy tylko to co niezbędne.

Powodzenia z rejestracją!!!

42d3e78f26a4b20d412==