PDA

Zobacz pełną wersję : B.Smithi-rejestracja



nokeg
23-07-2012, 09:34
przeglądałem właśnie liste CITES ale nie znalazłem tego gatunku, w opisach tego gatunku pisze że jest objęty ochroną CITES, dlatego niewiem wkońcu czy jest potrzebna czy nie, jak to jest??

pepre
23-07-2012, 09:57
prosze przejrzyj archiwum... conajmniej kilka razy bylo mowione ze pajeczakow sie nie rejestruje...

nokeg
23-07-2012, 10:08
dzięki:)

Fryta
23-07-2012, 15:23
pajaczki sie rejestruje. Przynajmniej na razie tak trzeba. W przyszłości być może nie (jak wejdzie w życie proponowana nowelizacja ustawy o ochronie środowiska znosząca obowiazek rejestrowania bezkregowców). Obowiązujące jednak w tej chwili przepisy wymagaja rejestracji także pająków objetych "ograniczeniom na podstawie umów miedzynarodowych".

Wszystkie Brachypelmy podlegaja rejestracji gdyż są wpisane do II załącznika konwencji. Szczegóły: www.cites.org

Gizmo
24-07-2012, 04:42
Obowiązek rejestracji jak pisał Fryta faktycznie obowiązuje, jednak osobiście nie zamierzam być w tej kwestii legalistą. Rejestracja pająkow jest absurdalna i pewnie większość posiadaczy tych pięknych stworzeń zwyczajnie oleje ten przepis do czego wszystkich Państwa, także zachęcam :-)

pepre
24-07-2012, 12:24
fryta w takim razie o czym pisal dr robert w poscie

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=185&t=185 ???

Fryta
24-07-2012, 14:09
Sam dokładnie ten post przeczytaj. Tam wyraźnie jest podane, ze to dopiero PROJEKT nowej ustawy, że dopiero WEJDZIE w życie (i to nawet jeszcze nie wiadomo kiedy). Narazie przechodzi przez ręce kolejnych "znawców" w Parlamencie i jego Komisjach. Jeszcze to troche potrwa, a i zmienić się też sporo może.
Najlepszą odpowiedzią do tego postu będzie chyba ostatnie zdanie dr Roberta: "Zresztą pewnie kiedy ustawa wejdzie będzie już po 1 listopada i skończy się okres przejściowy jeszcze pod rzadami starej czyli obecnej ustawy." Tak więc na dziś: rejestrować pająki trzeba. W przyszłości: pewnie nie, ale kiedy i czy na pewno... tego nikt nie wie.

Awikularia
25-07-2012, 07:28
Poza tym składanie papierów mija z dniem 30 października b.r. A projektu nowelizacji nawet nie czytano...

Ja się zastanawiałam nad sensem rejestracji ptaszników i chyba jednak to zrobię...

jasny
25-07-2012, 13:21
Awikularia ma racje, ja już prubowałem, nic z tego nie wyszło- ale we wrocławiu mają już ścieżke przetartą.

Sojkas
26-07-2012, 04:47
Zarejestrujesz KAZDEGO pajaka ?!!?
Wypelnisz odpowiednie druki dla KAZDEGO pajaka?
Uiscisz oplate (jej wysokosc nie jest okreslona, ale srednio ok 10 zl ) za KAZDEGO pajaka?
Poczekasz na decyzje dot. KAZDEGO pajaka?
Powodzenia, wiecej czasu zajmie Ci ewidencja i porzadkowanie papierow, niz dogladanie hodowli.
Do tego pamietaj, ze potem przy sprzedazy KAZDEGO pajaka istnieje obowiazek wyrejestrowania go i przekazania dokumentow nabywcy.

Z tego co wiem mam wielokrotnie mniej pajakow od Ciebie, a na mysl o rejestracji moich robi mi sie slabo.

Kolejna sprawa (juz poruszana) to wyleg. Zarejestrowac np 200 pajakow? Sam koszt kwitkow to ok.2 tysiace, a w urzedzie raczej numer "A w hurcie taniej?" nie przejdzie.

Awikularia
27-07-2012, 03:53
Nie KAŻDEGO, tylko Brachypelm i dwóch Aphonopelm. To około 12 gatunków, bo więcej w sprzedaży nie ma. W sumie we Wrocławiu na wniosku jest podane "opłata skarbowa 5 zł". Teraz się pogubiłam: płaci się za wniosek, czy za zwierzę??

Awikularia
27-07-2012, 06:58
Już się dowiedziałam. Płaci się 5 zł za wniosek i 11 zł od każdego gatunku niezależnie od ilości zwierząt. Czyli na wniosku mieści się 6 gatunków - do zapłaty jest 11 razy 6 + 5 zł za wniosek, czyli 72 złote. Przynajmniej jest tak we Wrocławiu.

Fryta
28-07-2012, 15:06
Rejestruje sie gatunek a nie osobnika. Jak masz 2000 kędziorków to rejestrujesz je na 1 podaniu (wniosku) i dostajesz jeden dokument. Nie płaci sie od sztuki!!!
Poza tym niektóre starostwa poszły na rękę i maja tez swoje wnioski zbiorowe (na kilka-kilkanaście gatunków).

bart1990ek
03-08-2012, 09:09
Ja tam wole wydac pieniadze na nowego pajaczka niz na rejestracje moich brachypelm ;]

Tylko czekam, az wejdzie ta nowelizacja ustawy i nie bedzie trzeba rejestrowac pajeczakow ;]

pozdrawiam

nokeg
03-08-2012, 10:52
ja już mam Smithiego i tak jak bart wole kupić drugiego albo dołożyć i kupić terra:-) poco ta rejestracja, kontroli mi nie zrobią jak długo żyje to nie miałem takiej kontroli bo ich nierobią:-)

Awikularia
21-08-2012, 03:02
No i stałeo sie :)) Wczoraj odebralam zaswiadczenia o wpisie do rejestru. Zarejestrowanie 12 gatunkow kosztowalo mnie 137 zl. Suma nie jest porazajaca, a ja mam spokoj :).

42d3e78f26a4b20d412==