PDA

Zobacz pełną wersję : O co w tym biega



TOXYN
06-08-2012, 09:48
jak chcę kupić węża zbożowego to muszę go rejestrować i czy przy zakupie muszę mieć jakieś dokumenty czy kupuje a potem jak chcę(powinienem) idę go zarejestrować

riwe
06-08-2012, 10:17
chodzi o to że dostajesz papiery że jest laegalny (urodzony w niewoli) i masz obowiąze (srać na obowiązki) go zarejstrować za rejstracje płacisz ok 30zł i dostajesz jeszcze jedne papiery że jest legalny i zarejstrowany ale po co? rejstrować jak i tak nikt nie sprawdza

Bacon
06-08-2012, 10:17
Zboźowego nie musisz rejestrować

Lord_Leoric
06-08-2012, 10:18
Nie. Weza zbozowego nie musisz rejestrowac. Poniewaz znajduje sie na III zalaczniku konwecji waszyngtonskiej. A trzeba rejestrowac zwierzeta tylko te ktore sa na II i I zalaczniku. Do zbozowki nie potrzebujesz zadnych dokumentow. Kupujesz normalnie w sklepie i hodujesz sobie go spokojnie w domu :)

TOXYN
06-08-2012, 14:31
ok dzięki i tak bym nie rejestrowal bo za dużo kasy by na to szlo a wąż nie miałby co jeść:-)

Fryta
06-08-2012, 16:28
przejrzałem zapiski dotyczące węży na oficjalnej stronie CITES: www.cites.org i nie znalazłem żadnej wzmianki o zbożówkach. Przegapiłem? A może jednak dalej nie jest w żadnym z załączników? Jeżeli jednak jest w App. III to prosze o wskazanie gdzie to mogę znaleźć jeżeli nie na oficjalnej stronie CITES.
Poza tym rejestracji podlegaja wszystkie zwierzęta "podlegajace ograniczeniom na podstawie umów międzynarodowych" niezależnie od tego w którym z załączników są zapisane. Rejestruje sie więc także te z załącznika trzeciego. Tak mi sie przynajmniej wydaje, bo w ustawie chyba nie ma mowy o jakichs wyjatkach.

Charry
07-08-2012, 12:09
Jesli nie wiadomo o co biega... to biega o kase!! Poprostu rzad nie ma kasy i wyłudza od obywateli np ( opłaty za przejazdy przez mosty powyzej 400m, opłaty za zwierzaki, opłaty dodatkowe za lekarzy.. itp.) Ale wiadomo jak to jest.. UNIA wymaga... :-)

sara
07-08-2012, 15:23
ja nawet poszłam do urzędu
i co się okazało:
- że jestem jedynym przypadkiem w mieście który się zgłosił
że urzędnicy nie wiedzą jakimi dokumentami mam się okazać i o zgrozo - komu
na dodatek kazano mi napisać pismo do Prezydenta Miasta z prośba o dokonanie rejestracji. No i nadal nie wiem jak legalnie zarejestrować zwierzaka

piotrs
08-08-2012, 06:09
Na www.terrarium.org.pl (strona PST) masz wszystkie wzory dokumentów i instrukcje.

42d3e78f26a4b20d412==