PDA

Zobacz pełną wersję : pajaki ?



M4e73n5tf0
10-08-2012, 16:33
joł
w dalszym ciagu obowiazkowa jest rejestracja pajakow?
dotarla do mnie plotka ze wszystkie stawonogi zostaly wykluczone z obowiazku rejestracji :-)
prawda to czy mam szturmowac starostwo ???

Dr_Who
11-08-2012, 11:01
eee tam lepiej nie idz bo Ci jeszcze przysola z 5000grzywny za "Posiadanie zwierząt uzywających do obrony substancji chemicznych"

vorax
11-08-2012, 11:04
właśnie!
Proponuje w związku z tą sprawą napisać petycje do ministerstwa o przedłużenie terminu rejestracji do wyklarowania sie tej ustawy!
Tylko napewno będzie potrzebne wiele podpisów (naszych i waszych) w związku z tą sprawą!!
Bo co będzie jeśli zarejestrujemy np. Brachypelmy i zapłacimy za wniosek, a okaże sie że rejestracja nie była konieczna? Nikt pewnie nie zwruci nam za to kasy.
Albo co będzie jeśli nie zarejestrujemy tych pająków bo tak nam sie wydawało? Podobno grozi za to 5000 zł kary lub 3 miesiące więzienia od 1 sztuki?
Dlatego proponuje to zrobić puki jest jeszcze czasu troszke, niech oni sie zastanowią co mam być zarejestrowane a co nie?
CO WY NA TO???

baldin
11-08-2012, 12:54
Twój pomysł z tą petycją jest całkiem na miejscu, więc zastanów się jak sformuować taką petycję, a jak już masz pomysł to umieść go na forum, albo roześlij mail'e do wszystkich użytkowników z tą petycją a oni niech wyślą je do odpowiedniego ministerstwa, jeśli dostaną tam kilkadziesiąt takich maili od terrarystów to możę się nad tym zastanowią i coś rozsądnego postanowią, czekam na rozwój sytuacji, bo w końcu nie wiem czy moje Brachypelmy mam rejesrować, czy nie nawet nie wiem jak to w Warszawie wygląda.
Pozdrowienia Tomek 503 49 85 86

AGAM
15-08-2012, 11:20
A PST nie mogłoby zadziałać?? Chyba to leży w ich kwestii.... Z chęcią podpisze petycje gdyż nie chce tracić niepotrzebnie kasy zwłaśzcza że rejestracja jest droższa niż same pajączki....

vorax
16-08-2012, 12:29
no właśnie do tego zmierzamy!!!
oczywiście ze PST może coś z tym zrobić!
tylko widze że nikogo to nie interesuje?

magnesium
23-08-2012, 10:32
Szlag by to gdybym tu nie zajrzał nadalbym łaził ze swoim Brachypelma albopilosa, ile mnie to wyniesie we Wrocławiu i do kiedy jest termin!?
Macie rację, zmolestuje gościa w urzędzie może coś powie czy jest on na liście bo w stronie CITES jest brachypelma spp. czyli wszelakie gatunki..

Awikularia
23-08-2012, 15:35
Na liście są wszystkie Brachypelmy i Aphonopelma pallidum. Co prawda na ogólnej liście miedzynarodowej jest tez Aphonopelma caniceps, ale pani w urzedzie nie miala jej na swojej liscie. Ja za 12 gatunkow (1 Aphonopelma, reszta to ptaszniki z rodzaju Brachypelma) zaplacilam 137 zlotych. Ty magnesium zaplacisz 11 zl (za gatunek niezaleznie od ilosci sztuk) + 5 zl za wniosek. Mówie tu o cenach wroclawskich, nie wiem jak jest w innych miastach. Ale skoro pytasz o Wroclaw...

magnesium
24-08-2012, 04:13
Dzięki idę to załatwiać , niech mam to już za sobą choć biurowe przygody napawają mnie delirium tremens i sraczkus pospolitus:-)

vorax
25-08-2012, 12:30
myśle że dało by sie to zarejestrować na jednym wniosku!!
a nie każdy gat osobno!

aLiCe
25-08-2012, 12:56
co jak co ta petycja nic wam nie da tak mowiac szczerze...

wiecie czemu?

popatrzcie na TV na taxowkarzy - temat znam od podszewki gdyz moj ojciec jest taxowkarzem, maja zalozyc kasy za ciezkie pieniadze ktore w obecnych czasach trudno wyjezdzic a po wejsciu do UE kasy beda niepotrzebne a pieniadze wyrzucone..

ile bylo taxowek w warszawie? jak wygladal protest? to nic nie dalo... beda nastepne.. i co? wy tez chcecie protestowac? nasza garstka ludzi i pieniedzy na papierek?

owszem bylabym za tym zeby papierki nie byly potrzebne ale petycja naprawde da tylko tyle ze sobie popiszecie... i pomyslicie "moze bedzie lepiej" taki niestety ten nasz syfiaty kraj :[

bart1990ek
27-08-2012, 11:27
Witam!

Zgadzam sie z voraxem! Jak zarejestrujemy swoje brahypelmy to... wejdzie nowelizacja ustawy i pieniadze w bloto!!

Mam tylko takie pytanko: czy ktos w ogole robi takie kontrole i sprawdza czy ktos a pajaki??

Uwazam, ze ta rejestracja jest BEZ SENSU!!! Po co to komu do zycia??

Pozdrawiam

Serpent
27-08-2012, 11:54
no własnie bez sensu ale co na to poradzić zresztą co w tej polsce jest robione z sensem chyba nic, chcą zgnoic wszystkich na wszystko jeżeli sie da podatek chcą nałożyć szkoda słów.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==