PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja



Krystian Grzeszczak
30-08-2012, 08:10
możecie mi pomóc w wypełnieniu tych formularzy?? :-)

Dla ułatwienie ponumerowałem odp:) i jak jest coś źle lub napisalem że nie wiem co tam wpisac to prosze o padanie numerka i informacji co tam powinno być.

Dziękuję

Krystian Grzeszczak
30-08-2012, 08:13
a teraz wniosek

Krystian Grzeszczak
30-08-2012, 08:14
kurcze zły plik wgrałem:-)

Krystian Grzeszczak
01-09-2012, 15:46
co nikt mi nie napisze czy dobrze to wypełniłem czy źle??

A tyle osób niby zarejestrowalo:-)

wienio
02-09-2012, 04:12
Oświadczenie woli masz chyba w porządku
Jeżeli chodzi o wniosek to
5) Urząd ochrony środowiska w Mysłowicach
11) krajem pochodzenia nie jest Polska!!!! Sprawdź sobie np w opisie gatunku
12)masz ytłumaczone a dole wniosku i wpisujesz to co wiesz
17)załacznikiem jest oświadczenie woli

Krystian Grzeszczak
02-09-2012, 04:30
ok wielkie dzięki.

Foxtrott
03-09-2012, 07:00
mi kazali dziś w pochodzenie wpisać nieznane i tak też zrobiłem:P

Fryta
07-09-2012, 02:11
W "kraj pochodzenia" wpisujesz kraj tylko wtedy gdy potrafisz udowodnić pochodzenie zwierzęcia, a więc gdy posiadasz dsokument CITES lub Świadectwo urodzenia w niewoli. W innym przypadku NIC NIE WPISUJESZ. Nie można wpisać Polska "bo urodził sie u kolegi". Nie masz dokumentu - nie masz pochodzenia. Ta rubryka została pomyślana po to by umożliwić w przyszłości handel miedzynarodowy czy tez wyjazdy zagraniczne wraz ze zwierzeciem.
To wazne bo Konwencja CITES do handlu (obrotu) miedzynarodowego dopuszcza jedynie zwierzęta z udokumentowanym pochodzeniem. Nie wystarczy Dok. Rejestracyjny. Dopiero potomstwo tych zarejestrowanych zwierząt bedzie miało określone pochodzenie (kraj pochodzenia- Polska) i dopiero ono moze podlegać handlowi międzynarodowemu.
Jak masz nr CITESu lub Świadectwo urodzenia w niewoli to masz udokumentowane pochodzenie. Jak tego nie masz to pozostawiasz "kraj pochodzenia" w spokoju.

Black
08-09-2012, 10:00
Wlasnie dalem ciala rejstrujac gadzinki:/
Wpisalem u kamki Jemen a u feslum Madagaskar:[ Myslalem ze chodzi gdzie zyja:/ ale zadzwonilem i babka powiedziala ze to tylko w tym formulazu bedzie bo na odpisie nic nie pisza skad jest. Czy to bedzie mialo jakies znaczenie w moim wypadku? Dodam ze gadzinki mam z polski!

42d3e78f26a4b20d412==