PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc



Unit
22-09-2012, 09:42
Chciałbym zarejestrowac swojego gada a mianowicie legwana co mi bedzie potrzebne ???
Paragon czy co ???jakies papiery kupiłem go Koronie (we Wrocławiu) i nie dostałem nic zadnego papieru ze jest on legalnie przetrzymywany i czy moge upominac sie o jakis papier jezeli od kupna mineło około 4 miesiace ??????????????

afrox
22-09-2012, 14:45
No właśnie to ciekawe... Ja swojego lega kupiłem w Biofilu ale niestety właściciel ciągle zapomina przysłać mi papiery... mimo że już pół roku mam Freda...Czy jeżeli bym dostał w końcu te papiery to moge go jeszcze zarejestrować, mimo że gadzinka ma już przeszło pół roku? co mam wtedy powiedzieć? Opowiedzieć jak było? Dzięki za odpowiedzi. P.S. sorka że wałkuje ten temat mimo że pełno jest tu takich postów...

Fryta
25-09-2012, 03:19
Jak dostaniesz dokumenty z Biofila będziesz mógł zarejestrować. Łukasz na pewno podeśle ci dokument rejestracyjny poprzedniego właściciela lub cos podobnego ułatwiajacego rejestrację.

Unit
25-09-2012, 10:27
jak dostane co mam zrobic mam pogadac z tym łukaszem i on mi podlesle czy co masz jego numer gg czy co

Arr
26-09-2012, 02:12
afrox, mozesz miec problem nawet jak dostaniesz w koncu papiery. Zgodnie z procedura na zarejestrowanie zwierzecia z udokumentowanym pochodzeniem masz 14 dni od daty zakupu. No chyba ze dostaniesz papiery z bierzaca data sprzedazy (a nie ta z przed pol roku). Trzeba bylo wykorzystac okazje i zarejestrowac gada "na Oswiadczenie Woli", ale teraz to juz po ptakach....

Pozdrawiam.

Unit
26-09-2012, 08:45
to co mam zrobic ???? jak gadzinke teraz zarejestruje

dr Robert
26-09-2012, 14:42
Nie ma możliwości legalnego zarejestrowania w tej chwili zadnego gatunku z list CITES z wyjatkiem takich na które ma się świadectwo pochodzenia, a więc numer CITES lub nr rejestracji poprzedniego właściciela lub zaświadczenie urzedowego lekarza weterynarii o urodzeniu w niewoli. Innych mozliwości ustawa nie przewiduje. Ale nawet wtedy ma się na to maksymalnie 14 dni. Jeżeli jakieś urzędy rejestrują jeszcze zwierzaki "spóźnialskich" na oświadczenie woli to robią to nielegalnie.

Unit
27-09-2012, 03:35
to co mam teraz zrobic z moim legwanem nie mam zadnych papierów poprostu nic wiec co teraz no pomożcie mi błagam was nie chce miec nielaglnie gadzinki :(

42d3e78f26a4b20d412==