PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja bez papierów



Snuk
11-10-2012, 09:03
Witam chciałbym zadac pytanie trzymam w domu węża zbożowego, szyszkowca, gekokna lamparciego, brachypelme smithi, brachypelmy albopilosum, brachypelma angusta, grammostola rosea, psalmopoeus irminia, psalmopoeus cambridgei i poecilotheria regali ( i wiele wiele innych zwierzat )i chciałbym je zajerestrowac ale niemam papierów potwierdzajacych legalnośc zakupu bo poprostu kupilem je od hodowcow i teraz chcialbym je zajestrowac ale niewiem jak prosze o pomoc

nokeg
11-10-2012, 09:40
no to masz problem tak jak 90% forumowiczów w tym ja:-)

hatiras
11-10-2012, 10:01
Hey!
W internecie (szkoda,że tylko tu) swojego czasu było o tym dość głośno i wielokrotnie było to wyjaśniane. Musze Cię jednak zmartwić, termin rejestracji zwierząt objetych CITES, zakupionych przed majem 2002 już minął...
Poszukaj na tym forum informacji, jest tu tego sporo.
Pozdrawiam,hatiras

nokeg
11-10-2012, 10:07
ja kupiłem po maju 2002 i itak niemoge zarejestrować

Snuk
11-10-2012, 10:13
no wiem ze termin minął ale myślałem że może jakoś można zarejestrować bez papierów

Mikka
11-10-2012, 10:52
Co do tej nieszczesnej rejestracji to ja mam jeszcze pytnko. Jezeli kupilam b.smithi bez papierow kilka dni temu to moge go zarejstrowac, czy jak???

czesiek
11-10-2012, 11:28
Z gatunków wymienionych przez Snuka tylko Cordylus tropidosternum czyli szyszkowiec podlega rejestracji oraz niektóre ptaszniki, ale na bezkręgowce obowiązek ten zostanie zniesiony w nowelizacji ustawy, więc nie ma się co gorączkować. W tej chwili minął już termin rejestracji bez papierów i jak ktoś chce mieć zwierzęta legalne to trzeba wymagać od sprzedającego rachunku z numerem CITES i datą zezwolenia importowego (jeśli zwierzak świeżo importowany) lub dowodu i nr rejestracji (jeśli jest już w Polsce jakiś czas i został zarejestrowany). Jeśli się tego nie wymaga to ma się zwierzęta nielegalnie. Ten przepis ma zmniejszać przemyt, nie miałoby więc sensu gdyby w nieskończoność rejestrować zwierzaki bez dowodu pochodzenia. Było na to półtora roku, więcej niż w jakimkolwiek kraju, gdzie rejestrację wprowadzano. Na temat rejestracji, gdzie i co jest to całe forum. Warto poczytać je trochę, zajrzeć na ministerialne stronki (adresy podawane na tym forum były wieleokrotnie) zanim zacznie się zadawać po raz tysięczny te same pytania.

coolary
18-10-2012, 13:37
teraz nie możesz zarejestrować ponieważ termin rejestracji zwierząt kupionych bez dokumentów skończył sie 02/11/2003. Teraz możliwa jest rejestracja jedynie zwierząt mających odpowiednie dokumenty (CITES)

42d3e78f26a4b20d412==