PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiłem Smithi bez papierka:/ Co robić?



Gunseg
08-11-2012, 05:02
Wczoraj kupiłem smithi L6 bez papierka, czy musze coś kołować na niego, czy moge go spokojnnie mieć bez rejestracji??? Słyszałem coś o jakiejs nowelizacji, ale nie wiem czy to przeszło i jeśli tak, to czy jest ona juz aktualna:(

MataManX
08-11-2012, 05:38
na smithi ( gatunek cholernie pospolity jest ) jak i reszte pająków nie trzeba mieć papierka

Neo2
09-11-2012, 08:26
MataManx===>Co ty chłopie gadasz, wszystkie pająki z rodzaju Brachypelma trzeba rejestrować.

Gunseg===> Nie zawracaj sobie głowy rejestracją bo i tak zostanie zniesiony nakaz rejestracji pajęczaków, a jak niemasz papierków na nią to nic nie zrobisz.

MataManX
09-11-2012, 08:32
widać masz stare informacje ta nowelizacja już weszła więc niech się chłopak nie strsuje a ty doczytaj co do ustaw

nokeg
09-11-2012, 14:30
już weszła?? słyszałem że w maju dopiero ma być

MaKeL
09-11-2012, 15:11
"MataManX" chyba jednak cos poknoliles ma wejsc ale jeszcze nieweszla ;)

czesiek
09-11-2012, 15:31
Nowelizacja jest jeszcze "w lesie". Projekt można sobie poszukać np. na stronie Sejmu: http://www.sejm.gov.pl/prace/prace.html
Jest dopiero w komisjach, najbliższe posiedzenie komisji 8 stycznia. Potem jeszcze Senat, znowu Sejm głosuje poprawki senackie i podpis prezydenta. Przy sprzyjających okolicznościach do wakacji, ale wątpię czy tak szybko.

czesiek
09-11-2012, 15:35
Ale zapis o wykreśleniu z bezkręgowców, ryb i roślin nie wzbudza kontrowersji, więc prawie na pewno wejdzie i nie będzie obowiązku rejestracji. Zważywszy, że sankcje będą dopiero po wejściu w życie nowelizacji (zostaną dopiero określone w rozporządzeniu do tej nowelizacji- czyli w naszych warunkach za rok lub kilka lat) więc rejestrowanie pająków choć prawnie uzasadnione nie ma zbyt wielkiego sensu. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Fryta
09-11-2012, 16:10
:) chyba, że ktoś chce legalnie sprzedawać po rozmnożeniu młode za granicę. By dostać CITES musi mieć znane pochodzenie przychówku (dokument potwierdzający ich urodzenie w niewoli), a nie będzie go miał bez wcześniejszego zarejestrowania rodziców.

bart1990ek
17-11-2012, 14:45
MataManx, z jakiego zrodla informacji korzystales?

_Andrzej_
23-11-2012, 11:09
Rejestrowałem swojego pająka przed Bożym Narodzeniem (we Wrocławiu) i przy okazji był ze mną gostek, który ma od lat papugę. Kobieta w urzędzie powiedziała mu, że rejestracji wszystkich zwierząt egzotycznych należało dokonać do początku listopada 2003. W tej chwili ma wszystkich informować, że według prawa są... PRZESTĘPCAMI :) - czekali jeszcze na wyjaśnienie, co w sytuacji, kiedy ktoś chce zarejestrować tylko... trochę się spóźnił :)

Ja swojego mam z papierem od prywatnego hodowcy, ale nie mam jak udowodnić kiedy go dostałem - nie został jeszcze wyrejestrowany od poprzedniego właściciela.
Każdy zakup musi być zarejestrowany w ciągu dwóch tygodni od daty kupna (liczą od daty wystawienia rachunku).
Rejestracja kosztuje 5+11 zł (za rejestrację i otrzymanie dokumentu).

boidae
04-12-2012, 11:16
to ja juz nic z tewgo niewiem czy trzeba rejestrowac nap weze zbozowe

>>Kobieta w urzędzie powiedziała mu, że rejestracji wszystkich zwierząt egzotycznych<<

Czyzby mialo to znaczyc ze wszystkie nawed zbozowki czy lamproteltysy trzeba rejestrowac i pajaki jakie by sie wydawaly nie zagrozone.

sam juz niewiem.

dr Robert
04-12-2012, 16:31
Rejestracji podlegają tylko zwierzęta z załączników CITES, nie ma tam zbożówek. Wysi się trochę i przejrzyj ten działa forum. Było o tym jakieś 100 razy :).

kcpzpr
17-01-2013, 13:03
Co to za nowelizacja??

42d3e78f26a4b20d412==